Kripto Para

Bu kuru büyü sona erdikten sonra Ethereum için onuncu kez cazibesi

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, nihayet bugün erken saatlerde kuzeye doğru hareket etmeye başladı. Hatta 24 saat içinde %6’nın üzerinde bir değer kazanarak 3000 dolarda karşı karşıya olduğu güçlü direnci kırdı.

Basın zamanında direncin yakınında gezinirken, madeni para için yükseliş momentumu çoktan başlamış olabilir. Özellikle bu hafta yatırım ürünü akışlarındaki geri dönüşün ışığında.

Tünelin sonunda ışık?

Yatırım ürünlerinden çıkışları kaydeden dokuz haftalık uzun bir büyünün ardından, Ethereum’un yerel tokeni, 11 Şubat’ta sona eren hafta boyunca toplam 21 milyon dolarlık giriş gördü. CoinShares’in son raporuna göre bu, yatırımcıların en sonuncusundan önceki dokuz hafta boyunca düşüş eğiliminde kalmasından sonra oldu. Bu dokuz hafta, AuM’nin %2,2’sini temsil eden toplam 280 milyon $ civarında çıkış gördü.

Bu süre zarfında, kripto fiyatı da, sınıfındaki diğer varlıkların çoğu gibi değişken kaldı. ETH aslında Aralık ayının başından bu yana değerlemesinin yaklaşık %35’ini kaybetti.

Bu fiyat düşüşü, ETH’nin talep ve işlemlerinde de düşüşe katkıda bulundu ve son 4 ayda işlem ücretlerinde %71’lik bir düşüşe neden oldu.

Ancak, işler sanal para birimini arıyor olabilir. Özellikle ağa geri dönen olumlu duyguların görülebildiği için.

Fiyat amortismanının Aralık ayında başlamasından bu yana negatifte kalan Ethereum’un ağırlıklı sosyal hissi, geçen hafta yükseldi. Bu, yükseliş eğiliminin ağa geri dönebileceğinin bir işaretidir.

Kaynak: Santiment

Her yerde iyimserlik

Daha da önemlisi, Ethereum’un 10 Şubat’ta önceki gün 2,7 milyon dolardan 4,3 milyon dolara yükselmesiyle işlem hacminde bir canlanma eşlik etti.

Bu yörüngenin devamı, ağın ileriye dönük fiyat kaybını telafi etmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak: Santiment

Buna ek olarak hem 100.000 dolar hem de 1 milyon doların üzerindeki balina işlemleri de düşüşe geçti. Bu, 2021’in sonundan itibaren balina boşaltma eğiliminin sona erebileceğini gösterdi. Özellikle bir kez daha varlığı biriktirmeye başladıklarında.

Kaynak: Santiment

Girişlere yardımcı olabilecek bir diğer faktör, önceki haftadaki kurumsal girişlerin Avrupa kaynaklı olması nedeniyle coğrafi olabilir. Aksine, Amerikan endüstrisi çok fazla çıkış kaydetti. Bunun nedeni, Avrupa’da kripto para birimleri tarafından desteklenen borsada işlem gören ürünlerdeki patlama olabilir. Raporlara göre, çeşitli dijital borsalarında neredeyse her hafta yeni bir ETP piyasaya çıkıyor.

Örneğin, Almanya’nın Deutsche Börse borsasında işlem gören kripto-ETF’lerde aylık ortalama ticaret cirosu 1 milyar Euro’ya veya 1.133 milyar dolara yükseldi – 2020’den %922’lik bir artış.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu