Kripto Para

Bu madeni para, Snoop Dogg’un yaklaşan NFT’lerine rağmen kaybetme serisini sürdürüyor

The Sandbox ve Decentraland gibi Metaverse ve NFT’lerin artan talebi, her ünlünün, her şirketin bunun bir parçası olmak istediği bir noktaya ulaşıyor.

Yalnızca topluluk içinde erişimlerini artırmanın bir yöntemi olarak kullanılmamakta, aynı zamanda ana akım izleyicilerin dikkatini çeken bir pazarlama aracına dönüşmektedirler.

Snoop Dogg, The Sandbox’a katıldı

Müzik endüstrisindeki en büyük isimlerden biri olan Snoop Dogg, kısa süre önce The Sandbox’a gelen ilk avatarlarını duyurdu. Bu 10.000 avatar 22 Şubat’ta piyasaya sürülecek ve duyuru iki günden kısa bir süre önce geldi.

Genellikle bunun gibi haberlerin SAND’ı yukarı doğru itmesi beklenir. Ancak gerçekte SAND tam tersi yönde hareket ediyordu.

Sadece arka arkaya üç kırmızı mum göndermekle kalmadı, aynı zamanda The Sandbox’ı ilk 100 kripto para birimi arasında en çok kaybedenlerin üstüne yerleştirecek kadar büyüktü. Son 72 saatte SAND, %18,55 düşüşle 3,62 dolardan işlem gördü ve Şubat ayındaki %25,22 düşüşünü daha da artırdı.

Sandbox son 10 günde %25 kaybetti | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Bu, tokene inanan yatırımcıların sayısındaki süregelen zararı daha da artırdı. Yatırımcıların %62,75’inden fazlası herhangi bir kâr elde etmekten çok uzaktayken, bu yatırımcılar aslında rakipleri Decentraland’ın yatırımcılarından çok daha kötü durumda.

Bununla birlikte, zincir üstü cüzdan karşılaştırması, Sandbox cüzdanlarının yalnızca %78’i kârdayken, Decentraland cüzdanlarının %92,9’unun kârda olduğunu gösteriyor.

Sandbox vs Decentralands cüzdanları kârda | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Ancak en fazla kayıp 5.91 bin daha yüksek değerde görülüyor. Bu adresler, varlıklarını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,4 doların yaklaşık %20’sini satın aldı ve bu da onları yalnızca fiyatın tekrar düşmesi durumunda daha fazla zarara açık hale getiriyor.

Ancak, Sandbox’ın durumu o kadar büyük bir endişe konusu olmayabilir, çünkü SAND arzının neredeyse %85’ine balinalar hakimdir. Kümülatif olarak bu 10 balina 2,55 milyardan fazla KUM kaplar.

Sandbox %84 balina hakimiyetine sahip | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ayrıca, tüm adreslerin %65’i aslında SAND’larını 1 yıldan fazla bir süre elinde tutan HODLer’lardır.

SAND tutucuların dağılımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu nedenle, uzun vadeli oyuncular olarak, bu balinalar ve küçük yatırımcıların fiyat hareketi hakkında fazla endişelenmeleri gerekmeyebilir. Öncelikle, Sandbox’ın artan hype’ı sonunda jetonu geri çekebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu