Kripto Para

Son zamanlardaki yükseliş momentumu düşüş bölgesinde mi? EOS’un ilginç sinyalleri var

Geçen hafta Bitcoin’in de 46.000 doların üzerinde olası bir hareketi olduğu EOS için yükseliş durumu, fiyatın 3 doların üzerine çıkmasıydı. Ancak geçtiğimiz hafta, Bitcoin 45.500 dolardan ve EOS 2.69 dolardan reddedildi ve bu da EOS için uzun vadeli düşüş trendinin gücünü pekiştirdi. Kısa vadeli ralli 2,69 dolarda durmuş gibi görünüyordu- fiyat için bir sonraki yer neresi?

EOS-12H

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

Grafikte vurgulanan piyasa yapısı, fiyatın 4,15 dolar destek seviyesinin altına düştüğü Kasım ortasından bu yana düşüş gösteriyor. Grafiklerde kırmızı bir kutu olarak vurgulanan 3 dolarlık alan, birden fazla önemli seviyenin birleşmesiydi. Yuvarlak sayı direnci olarak 3 dolar psikolojik olarak önemlidir. Ayrıca, uzun vadeli yatay bir önem düzeyiydi.

6,42 dolardan 1,99 dolara düşen EOS hareketi için çizilen bir dizi Fibonacci seviyesi (sarı), %23,6 geri çekilme seviyesinin bir başka direnç olan 3,03 dolarda olduğunu gösterdi. Aralık başında 3 dolarlık alan talep olarak hareket etti ve fiyat oradan sıçradı, ancak Ocak ortasında bu alan dirence çevrildi.

Uzun vadede 3 dolarlık alanı önemli bir alan olarak kuran 2,69 dolarlık ret, boğaların fiyatları 3 dolara çekecek kadar güçlü bile olmadığını gösterdi. Ve satıcılar güçlerini 3 dolar seviyesinin çok altında hissettirdi.

Akılcı

EOS, dirençte reddedilerek Kasım ayından bu yana devam eden düşüş trendini güçlendirdi

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

Müthiş Osilatör, son rallide üzerine çıkmasına rağmen sıfır seviyesinin hemen altındaydı. Bununla birlikte, son birkaç ayda, AO çoğu zaman sıfır çizgisinin altında kaldı. MACD de benzer kanıtlar gösterdi – son yükseliş momentumu bir kez daha düşüş bölgesine geri döndü.

OBV geçen ay yukarı tırmanıyor (daha yüksek dipler) – alım hacmi, piyasa yapısı düşüşlü olmasına rağmen talebin varlığını gösterdi.

Çözüm

OBV geçen ay bir miktar talep gösterse de, bu önümüzdeki günlerde/haftalarda kolayca tersine çevrilebilir. Momentum kısaca yükseliş gösterdi ancak fiyat 2.69 dolar seviyesinde reddedildi. Genel olarak, fiyat hareketi güçlü bir düşüş trendi hikayesini anlattı ve EOS bir kez daha 2 dolara doğru aşağı itilebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu