Kripto Para

Bu tedarik bölgesi hızla AAVE için bir darboğaz haline geliyor

Piyasadaki en büyük borç verme protokollerinden biri olan Aave protokolünün TVL’de 9,9 milyar doları ve yerel kripto parasının 2 milyar dolarlık piyasa değeri vardı. Grafiklerde, token Eylül ortasından beri düşüş trendinde. Şubat ayının başlarında, madeni para bir miktar yükseliş ivmesi kazandı ve kripto parayı 205 dolarlık direnç seviyesine itmesi muhtemel görünen talep.

Ancak satıcılar 190 dolar seviyesinde oldukça güçlüydü. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 200 dolara doğru bir hareket gerçekleşebilir ve muhtemelen bir satış fırsatı olabilir.

AAVE-12H

Kaynak: TradingView’de AAVE / USDT

Trend çizgisi direnci (mavi), AAVE’nin bir dizi düşük zirve oluşturduğunu gördü (Ekim ayında 460 dolara çıkan çılgın mum, olası bir şişman parmak olayı olarak göz ardı ediliyor). Yazma sırasında, uzun vadeli piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi. Ocak başında belirlenen en düşük seviyeler (yeşil çizgili) son zamanlarda direnç olarak yeniden test edildi. 205 dolarlık yatay direnç, son rallide test bile edilmedi.

Bu, piyasanın daha uzun zaman dilimlerinde satın almaktan çok satmaya hazır olduğunu gösterdi. Bu nedenle 205 dolarlık alan ve trend çizgisi direnci, oraya ulaşırsa AAVE’nin satılabileceği yerler sunuyor. Dolayısıyla, 190 dolar, 205 dolar ve 240 dolar, ayıların yoğun satış emirlerine sahip olmasının beklenebileceği seviyelerdi.

Akılcı

AAVE, satıcılar hakim olmaya devam ettiği için bu tedarik bölgesini geçemedi

Kaynak: TradingView’de AAVE / USDT

12 saatlik grafikte, RSI son günlerde nötr 50 işaretinin üzerine çıkmaya çalıştı ve başarısız oldu. Son aşağı yönlü momentumu vurgulamak için yazı yazılırken 39 değerini gösterdi.

Fiyat aynı zaman diliminde 242 dolardan 190 dolara daha düşük bir yüksek seviye oluştursa da, MACD geçen ay daha yüksek bir zirve oluşturdu. Gösterge ayrıca, sıfır çizgisini ikna edici bir şekilde geçemedi.

CDV, son aylarda satın alma hacminin genel olarak satış hacminden daha ağır bastığını, ancak fiyat eğiliminin aşağı yönlü olduğunu gösterdi.

Çözüm

Momentum farklılığı, AAVE’nin 140 dolar veya altına düşmeye zorlanabileceğini gösterirken, trend çizgisi direnci de yazı yazılırken aşılmaz gibi görünüyordu. Son aylarda, satın alma hacmi satış hacminden daha fazla oldu, ancak piyasa yapısı yükselişe geçmedikçe, bu kanıt bir tüccarın bakış açısından uygulanabilir olmayabilir.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu