Kripto Para

Bu, XRP sahiplerinin şu anda SEC v. dalgalanma

Şehirlerim var ama ev yok. Dağlarım var ama ağaçlarım yok. Suyum var ama balığım yok – Ben neyim?’

Bu bilmecenin cevabını tahmin edebilir misiniz? Bu zor. İşte SEC v. Dalgalanma vakası. İlginç bir şekilde, kripto para biriminin ve blok zinciri teknolojisinin geleceğine, 2020’nin sonunda açılan bu dava ile karar verilebilir.

Güvenlik / Varlık tartışması

Özellikle, SEC, perakendeciler için para transferlerini kolaylaştıran Ripple platformunu finanse etmek için kullanıldığı için XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini iddia etti. Başlangıçta, dava bir çocuk oyuncağı gibi görünüyordu. Ancak daha sonra, yasal jargon sahneye hakim oldu ve yatırımcıların yarısını karıştırdı.

Bununla birlikte, 10 Şubat 2022’de Ripple, SEC’in Adil Bildirim Olumlu Savunmasını vurma hareketiyle ilgili Sur-Reply’ını sundu. Bu, esas olarak “SEC’in uygunsuz talebine” adli ihbara karşı çıkmak içindir.

Aslında, yatırımcılar davanın Ripple lehine gittiğini gördüğünden, son iki hafta kripto topluluğu için oldukça hareketli geçti. Bazı analistler, SEC’in durumu olmasaydı XRP’nin bu noktada ETH ile rekabet ediyor olabileceğine inanıyor.

Ancak, fiyat analizi bu anlatıyı doğrulamıyor gibi görünüyor. Yazının yazıldığı sırada XRP, son 24 saatte %1,21 artışla 0,8438 dolardan el değiştiriyordu. 3 Şubat’ta başlayan ralli 0,7692 dolarda güçlü destek buldu. Beklenmedik bir şekilde talep 0,9102 dolar ve 0,7692 dolar aralığında hareket etmiş görünüyor. Bu nedenle yatırımcılar, satın alma fırsatından yararlanabilirler.

Ayrıca, RSI boğaların lehine görünüyordu. Kısa bir konsolidasyon, daha fazla alıcının yüksek umutla adım attığını görebilir. Yükselen bir kama oluşturan trend çizgileri de grafikte görülebilir.

Kuşkusuz bu, token sahipleri için olumlu bir işaret. Ancak, yatırım yapmaya karar vermeden önce, hacim osilatörüne bir göz atmak gerekir. Bu gösterge, görünürde herhangi bir canlanma işareti olmadan, basın zamanında -%15,17’lik bir okuma yaptı.

Kaynak: TradingView, XRP / USD

İşte tam resim

Merakla, birçok kişi XRP’nin fiyat performansındaki beklenmedik artışın Ripple davasından kaynaklandığına inanıyor. 03 Şubat’tan sonra, XRP’nin bir ralli gördüğü Ripple lehine haberler çıktı. Metriklere baktığımızda bu hikayenin sadece yarısı.

Örneğin, 23 Aralık 2021’den sonra günlük aktif adresler yükseliş trendinde. Bu, ağda gönderici veya alıcı olarak aktif olan benzersiz adreslerin sayısının bir plato oluşturmadığının bir işaretidir.

Bu aslında token sahiplerinin XRP’den vazgeçmediği anlamına geliyor. Satarak veya satın alarak madeni paradan para kazanma potansiyeli görüyorlar.

Kaynak: Santiment

Dahası, balina işlem sayısı iki haftayı aşkın süredir önemli ölçüde düşüyor.

Kısa vadeli sahipler piyasadan çıktı ve uzun vadeli sahipleri kalmak için burada. Ayrıca, boğaların makro bir görünümde komuta etmesiyle satış baskısının buharlaştığını da iddia ediyor.

Kaynak: Santiment

Birkaç metrik yatırımcıları memnun edebilirken, kripto paranın gelecekteki hareketi hakkında çok şey ortaya çıkarabilecek başka bir metrik de sosyal hakimiyettir.

Genel olarak, büyük miktarda sosyal hakimiyet, herhangi bir madeni para için olumlu bir işarettir. Yatırımcılar buna inanmaya meyillidir ve bazen gelecekteki kâr beklentisiyle varlığı beklenen süreden daha uzun süre elinde tutar.

Bununla birlikte, XRP durumunda, resim kasvetli görünüyor. Jetonda 7 Eylül 2021’den sonra önemli bir artış olmadı. Bu kesinlikle yatırımcıların HODL’ye karar vermeden önce inceleyebilecekleri bir alandır.

Kaynak: Santiment

Risk alanlar, şimdilik XRP’nin rallisinden keyif alıyor. Ancak, XRP sahiplerinin SEC v. Ripple davası yakında değişebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu