Kripto Para

Bu, yatırımcıları AVAX’ın yükseliş trendine ikna etmenin anahtarıdır.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kripto sektöründe dördüncü en büyük DeFi zinciri olan Avalanche, sönük bir sosyal varlığa sahip. Bu, aktif kullanıcı tabanı son aylarda istikrarlı bir şekilde büyümesine rağmen. Bu gerçeğin fiyatı üzerinde bir etkisi olabilir mi?

Eh, grafiklerde, AVAX olası küçük bir geri çekilmeye işaret etti.

AVAX- 12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

Grafiklerde, kripto fiyatı Aralık ayının sonundan bu yana düşüş eğiliminde. Şubat ortasında, 56 doların en düşük seviyelerinden kısa vadeli bir rallinin sonunda, boğaların uzun vadeli görünüm üzerindeki önyargıyı da değiştirebileceği görülüyordu. Bunun nedeni, 97 doların bir önceki en düşük seviyeyi işaretlemesi ve bu seviyenin kırılmasının AVAX’ın arkasında yükselen yükselişi işaret etmesiydi.

Fiyat 97 doların üzerinde bir şamdan gördü ancak Şubat ortasında yakın bir seans görmedi. O zamandan beri fiyat, destek bulmak için 65 dolar seviyesine geri döndü ve bir kez daha yükseldi. 65 dolar seviyesinden sıçrama, Ocak ayı sonlarında 56 dolar seviyesindeki diplere ulaşıldıktan sonra daha yüksek bir dip oluşumu olarak düşünülebilir.

Yazma sırasında, AVAX yükselen bir kama deseni (turuncu), genellikle fiyatın daha düşük düştüğünü gören bir model oluşturdu. Güneyde 77 dolar ve 65 dolar alanı uzun vadeli destek seviyeleridir.

VPVR, Kontrol Noktasının 84,5 dolarda olduğunu ve fiyatın bu direnci aşamadığını gösterdi. Güneyde, VPVR desteğin 77-78 dolarlık alana kadar görülebileceğini gösterdi ve 65 dolarlık alan bir sonraki önemli hacim düğümü oldu.

Akılcı

Madeni paraya yönelik talep işaretleri arasında geri çekilme yolunda çığ

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

RSI, son kazanımlarına tepki olarak nötr 50’nin üzerine çıktı. Ancak, baskı sırasında her iki yönde de AVAX’ın arkasında güçlü bir momentum olduğunu göstermedi. Sıfır çizgisinde olan ve üzerine tırmanmaya çalışan MACD ile benzer bir hikayeydi.

Momentum göstergeleri, Avalanche için tek bir yöne işaret eden bir eğilim veya güçlü bir momentum olmadığını gösterdi. OBV ise boğaları cesaretlendiriyordu. Aralık ortasından ve Ocak sonundan bu yana daha yüksek dipler oluşturdu. Bu, fiyattaki güçlü düşüşlere rağmen varlığın arkasında istikrarlı bir satın alma olduğunun altını çizdi.

Çözüm

OBV hakkındaki kanıtlar, Avalanche’ın önümüzdeki haftalarda kazanç sağlama yolunda olabileceğini gösteriyor. Ne yazık ki, piyasa yapısı henüz yükselişe geçmedi. Yükselen kama deseni, bir sonraki ayağı yukarı çıkmadan önce AVAX’ın 77-72 dolara geri çekildiğini görebilir.

Uzun vadeli yatırımcıların yükseliş trendine girebileceklerine ikna olabilmeleri için 97 doların kırılması ve desteklenmesi gerekir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu