Kripto Para

Bu yüzden Mark Cuban Bitcoin yerine Ethereum ve Polygon’u tercih ediyor

Yatırım yapılacak 4.000’den fazla kripto para birimi ile hangi madeni paraların seçileceğini bilmek zor. Bununla birlikte, hepsi değişken fiyat dalgalanmalarına eğilimliyken, uzmanlar diğerlerinin üzerinde bir kaliteye işaret ediyor: fayda. Bitcoin, finansal katılımı iyileştirebilir ve sınırsız ödemelere olanak sağlayabilir. Peki ya kullanım durumu? Eh, sınırlı faydası göz önüne alındığında, Ethereum, kripto para birimi projeleri oluşturmak için tercih edilen ekosistemdi.

Yarış başladı

Milyarder girişimci ve köpek balığı tankı yıldızı Mark Cuban, Bitcoin yerine diğer altcoinlere (Ethereum ve Polygon) inanıyordu ya da daha çok onu seçti. Crypto Banter ile yaptığı yeni bir röportajda, ünlü savunucu, yukarıda bahsedilen madeni paralarla ilgili anlatısından bahsetti. Önde gelen akıllı sözleşme platformunu (ETH) ve blok zincirindeki 2. katman ölçeklendirme çözümünü övdü. Belirtti:

“Bitcoin harika bir değer deposu, ancak ikisine de sahip olduğum Ethereum ve Polygon, faydasını görmeye başlayabilirsiniz.”

Akıllı Sözleşmeler gerçekten de en büyük altcoin için en çok konuşulan fayda durumlarından biriydi. Kullanıcıların herhangi bir aracı olmadan şeffaf bir şekilde para alışverişi yapmalarına veya diğer işlemleri gerçekleştirmelerine yardımcı oldu. Bu akıllı sözleşme protokolleri üzerine farklı blok zincirleri inşa ediliyordu. Popüler Ethereum uygulamaları MakerDAO ve Compound, borç verme ve kullanıcıların faiz kazanmalarını sağlamak için özünde akıllı sözleşmeler kullandı.

Polygon, Ethereum blok zincirinde var olan ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, ETH’nin blok zincirindeki yüksek gaz ücretinden kaçınmak için bunu kullandılar. Ekledi:

“Orada giderek daha fazla uygulamanın ortaya çıktığını görmeye başlıyorsunuz ve gaz ücretleri açısından ETH 2.0 ile ne olacağını göreceğiz ve bence Polygon harika bir iş çıkardı ve başka blok zincirleriniz var. aynı şeyi yap. “

Buna ek olarak Cuban, BTC’nin enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünmenin “gülünç” olduğuna inanıyordu. Enflasyon gibi yıllar içinde yükseldi, ancak bunun nedeni arz ve talepteki artıştı. O şu görüşte:

“Bana El Salvador hakkında istediğiniz her şeyi anlatabilirsiniz. Ama El Salvador, tıpkı herkes gibi Bitcoin’lerini dolar olarak satın almak zorunda, değil mi? ” dedi. “Yani orada özel bir şey yok.”

Cuban daha önce ‘Bitcoin bir enflasyon koruması’ fikrini sadece önde gelen kripto para birimi için değil, aynı zamanda güvenli liman altın için de bir pazarlama sloganı olarak öne sürmüştü.

Bunu söyledikten sonra, kral madeni para farklı endüstrilerde büyük bir çekişmenin tadını çıkardı. Bankacılık, Emlak, vb. Bitcoin’i bilançolarına dahil etmişti. Bitcoin’in sınır ötesi ödemeler için artan kullanımı, pratik bir perspektiften çok daha heyecan vericiydi. Bitcoin etrafındaki altyapı büyüdükçe, finans dünyasının geri kalanında kullanılan sistemlere benziyordu.

Büyük şirketler artık kripto paraları sigortalıyor ya da örneğin JPMorgan Chase (JPM), Goldman Sachs – kripto para birimi işletmelerine hizmet sunuyor. Dikkat edilirse, bu, bu dijital varlığın tam talebini tekrarladı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu