Akademi

Taşlı Maymun Mürettebatı nedir?

Stoned Ape Crew, sahiplerine sunmak için değerli araçlara sahip 4200 maymundan oluşan Solana tabanlı ot temalı bir NFT koleksiyonudur.

Yabani ot fanatikleri, toplumdan küresel ölçekte istedikleri temsil ve kabul seviyesini henüz alamamış olabilirler, ancak hızla büyüyen bir endüstride var olmak iyi bir başlangıç ​​olabilir. Bu doğrultuda, yabani otlara inananlardan oluşan bir ekip, ot sevenler için sanal bir cennet olmayı ve gelecekte güçlü bir marka olarak gelişmeyi hedefleyen, yeri doldurulamaz bir token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Arka plan

Stoned Ape Crew veya SAC, sürekli genişleyen bir NFT maymun evrenine dönüşen ikonik sanatçı ‘@stone0015’in yaratıcı fikirlerinden geldi. Takımın SAC için uzun vadeli hedefi, yalnızca bir NFT koleksiyonu değil, tüm dünyadaki ot hayranlarına hitap eden bir yaşam tarzı markası olmaktır.

Taşlı Maymun Mürettebatı nedir?

Stoned Ape Crew, sahiplerine sunmak için değerli araçlara sahip 4200 maymundan oluşan Solana tabanlı ot temalı bir koleksiyondur.

Bu maymunlar, platformdaki birincil rollerden birini alabilir: Sahiplerin daha fazla jeton kazanmasını sağlayacak olan ‘İşadamı’, ‘Bilim Adamı’, ‘Sanatçı’ ve ‘Çiftçi’.

Henüz herhangi bir rolü olmayan maymunlara, yukarıda belirtilen rollerden birine dönüşebilen ‘Şemponyumlar’ denir.

PUFF Jetonu

PUFF Token, platformun çok amaçlı jetonudur ve sahiplerinin pasif gelir elde etmelerine, yeni NFT türleri edinmelerine ve ‘Şempion’larının seviyesini yükseltmelerine olanak tanır.

Stoned Apes, PUFF jetonunun değerini artırmak için “oyun teorisi” ve “akıllı” yakma mekanizmasının unsurlarını birleştirir.

PUFF ile Yabani Ot ve Ürün Satın Alın

PUFF belirteci, özellikle esrarla ilgili ürünler olmak üzere sanal işlemleri ve gerçek hayattaki satın alımları kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Stoned Ape ekibi, maymun sahiplerinin PUFF ile yabani ot satın almalarına veya ot satın alımlarından indirim almalarına izin vermek için çeşitli ABD yabani ot dispanserleriyle zaten işbirliği yaptı.

Ayrıca, Avrupa’nın en büyük tıbbi esrar üreticilerinden biri olan True North Labs ile bir işbirliğine imza attı ve kemerinin altına daha fazla ortaklık ekledi.

Ekip, yalnızca ABD’de değil, diğer ülkelerde de diğer fiziksel ve çevrimiçi kenevir mağazalarını genişletmeyi hedefliyor.

Ayrıca çok yakında yabani ot aksesuarları, kapüşonlular, giysiler ve diğer heyecan verici ürünler de dahil olmak üzere Stoned Apes ürünlerini piyasaya sürecek.

PUFF Yakma Mekanizmaları

Stoned Ape ekibi, Ape’in ekonomisini istikrarlı tutmak ve topluluğu uzun vadede korumak için ilginç yakma mekanizmaları yarattı.

Daha sonra ayrıntılı olarak tartışılacak olan Retreat, Chimpions’ın platformda önemli roller edinmelerine yardımcı olan ve onları daha değerli varlıklar haline getiren bir yakma mekanizmasıdır.

Yeniden satış değeri nedeniyle sahiplerine ek gelir sağlayabilecek olan Yan Koleksiyonlar, PUFF jetonları ödenerek satın alınabilir.

Nuked Maymunlar

Nuked Apes, 2 Stoned Apes’i farklı rollerle birleştirerek ve 1780 PUFF ücreti ödeyerek elde edilebilir.

PUFF ücretleri sürekli artacağı için Nuked Apes almak zamanla daha zor ve daha maliyetli olacaktır.

Bu yeni Maymun türü, mücadeleyi yerine getirmeleri için bir takıma özel bir NFT’nin verileceği 3 günlük bir kurtarma görevine getirilecek.

NFT Yardımcı Programları

Roller

Bir maymunu basarken, daha önce bahsedilen ana rollerden birine sahip olabilir veya sadece bir Şempanze olabilir.

Ekip, rolleri tüm madencilere eşit olarak dağıtan bir sistem tasarladığı için, bir maymunun bir role sahip olma veya Şempanze olma şansı %50’dir.

Bir maymun daha yeni bir Şempanze olduysa, evrimleşme ve bir ‘geri çekilme’ yoluyla önemli bir rol oynama şansına sahip olabilir.

Sahipler, ya bir rolü olan bir maymunu ya da bir Şempanzeyi riske atabilir; birincisi günde 30 PUFF kazanırken ikincisi her gün 15 PUFF sağlayabilir.

esnetme

Şempanzeler normal sayıda günlük jeton alırken, büyük rollere sahip olan Maymunlar çift jeton ödülüne sahip olacak. Staking, Stoned Ape web sitesinin stake bölümünde yapılabilir.

Geri çekilme (Evrim)

Şempanzeler hala evrimleşebilir ve ‘geri çekilme’ adı verilen bir süreçle diğer seçkin maymunları yakalayabilir.

‘Şans’ kelimesine dikkat edin çünkü geri çekilmelerin maymunları rollerle donatma şansı olsa da, şans hala %100 değil

Maymun sahipleri, maymunlarını evrime sokmak için iki seçeneğe sahiptir: ilki normal İnziva, ikincisi ise özel İnziva.

Normal bir geri çekilme için, sahiplerinin 333 PUFF jetonunu stake etmesi gerekir ve süreç, Apes’i %60’lık bir rol ile donatma şansıyla 3 günlük bir geri çekilmeye getirecektir.

Özel bir geri çekilme için, sahiplerinin aynı 3 günlük geri çekilmeyle birlikte 666 PUFF jetonu yatırması gerekir, ancak Şempanzeleri rollerle donatmak için %80 şans sağlar.

OG Rolleri

OG rolüne sahip olmak isteyen ancak koleksiyonu ilk aşamalarında destekleyemeyen koleksiyoncular hala aranan role sahip olabilir.

Ekip bu fırsatı erken dönem destekçileri için açtı ve topluluğun aktif üyeleri olarak insanlar OG olmanın ayrıcalıklı ayrıcalıklarından yararlanma şansına sahip olabilirler.

Yol Haritası

Kültür ve Uzay Temalı Koleksiyon

Yakında, Stoned Apes aynı zamanda dünya çapında farklı milletleri temsil edecek ve bu da koleksiyonun çeşitliliği takdir ettiğini göstermeyi amaçlıyor.

Dahası, yakında çıkacak olan bu koleksiyon GIF’ler halinde gelecek, bu da onların animasyonlu NFT’ler olarak piyasaya sürüleceği anlamına geliyor! Endonezya ve Arap temalı maymunlar, ekibin piyasaya sürmeyi planladığı yeni NFT’lerden sadece birkaçı.

Ekip ayrıca, sahiplerine yeni ve değerli varlıklar için ek seçenekler sunan uzay temalı bir maymun koleksiyonu yayınlayacak.

Özel Rolleri Olan Maymunlar İçin Damlalar

Stoned Apes’in özel rollere sahip olmasının bir başka avantajı da, platformda kendi özel droplarına sahip olmalarıdır.

Bu ayrıcalık, sahiplerinin PUFF kazançlarını artırmak ve özel avantajlara erişmek için Şempanzelerini yükseltmek için daha fazla çalışmasının bir başka nedenidir.

TaşlanmışDAO

StonedDAO, topluluk üyelerine teklif gönderme ve tercih ettikleri projeler için oy verme şansı veren Stoned Ape’in merkezi olmayan özerk organizasyonudur.

Ekip, gelecekte daha umut verici projelere fon sağlamak için DAO’sunda daha fazla fon ayırmayı planlıyor.

İşte ekip tarafından değerlendirilen mevcut proje teklifleri:

  • İş Maymunları sahiplerinden

Daha fazla Business Ape satın alın ve platformun likidite havuzu için kar kullanın

  • Farming Apes sahiplerinden

Daha fazla yabani ot yetiştiricisi ve dispanser ile işbirliği yapın.

  • Sanatçı Maymun sahiplerinden

1/1 sanatçılara destek sağlayın ve müzisyenler ve DJ’ler dahil daha fazla sanatçıyla işbirliği yapın.

  • Scientist Ape sahiplerinden

Gelişmiş maymunlar ve daha fazla PUFF jetonu elde etme şansını artırmak için daha fazla Şempanze satın alın ve onları ‘Geri Çekilme’ sürecine gönderin.

Topluluğun toplu çabası ve ekibin hazır fonları, platformun uzun vadeli sürdürülebilirliği üzerinde kesinlikle büyük ve olumlu bir etki yapacaktır.

Ortaklık Programı

Stoned Ape ekibi, daha fazla yabani ot severin NFT’lere girmesine ve markayı küresel olarak genişletmesine yardımcı olmak için bir ortaklık programı planlıyor.

Program, ekibin farklı dispanserler ve kafelerle işbirliği yapmasına ve PUFF ve Ape dijital varlıklarını entegre etmesine yardımcı olabilecek herkesi ödüllendirmeyi planlıyor.

Bu programın kullanıma sunulacağı konusunda ekipten henüz resmi bir açıklama gelmese de, bu, tüm dünyadaki yabani ot fanatikleri için kesinlikle fayda sağlayacak heyecan verici bir hizmettir.

Çözüm

Stoned Ape’in konsepti, marihuana meraklılarına hitap ettiği için heyecan verici, ancak gerçek dünyadaki genişlemesi, birçok ülkede yabani ot kısıtlamaları nedeniyle durdurulabilir. Sanal ve IRL başarısı birbiriyle oldukça bağlantılı olduğundan, söz konusu sınırlamalar yükselişini ve hatta yakın gelecek planlarını etkileyebilir. Bununla birlikte, dünya, tıbbi esrarın faydalarının yanı sıra kullanımının minimum yan etkilerinin giderek daha fazla farkına varıyor.

Stoned Ape ekibi, merkezi olmayan hareketi ve güçlü topluluğu sayesinde pot tarihinin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu