Kripto Para

Bunlar Chainlink için yoğun satış baskısı oluşturacak alanlar.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Chainlink boğaları, Şubat ayı başlarında 15.3 doların savunulduğundan ve daha uzun vadeli bir rallinin başlatılabileceğinden umutluydu. Ancak, 18 dolarlık direnç bölgesi basitçe değişmediğinde umutları suya düştü. Daha geniş piyasa duyarlılığı da özellikle yükseliş eğilimi göstermedi. Tam tersine, daha uzun zaman dilimlerinde korkulu olmuştur. Diğer birçok altcoin gibi Chainlink de düşüş trendindeydi.

BAĞLANTI – 1D

Kaynak: TradingView’de LINK / USDT

Yazının yazıldığı sırada LINK, 13,5 dolardan en düşük (mavi) aralığın hemen altında işlem görüyordu. Geçmişte bu, yatırımcıların LINK’te “hepsi bir arada” olmak için sırtlarındaki kıyafetleri sattığı bir alandı. Temmuz ortasında, bu bölgeye yapılan ziyareti, yüksek seviyelere güçlü bir geri dönüş izledi.

Ancak Kasım ayından bu yana 29 dolar ve 18 dolarlık alanlar (kırmızı kutu) direnç alanları olarak hizmet veriyor. Talebin fiyatları 14 doların üzerine çıkarması durumunda, bunlar varlık için ağır satış baskısı oluşturacak alanlardır.

Öte yandan, önümüzdeki günlerde bir aşağı yönlü hareket, muhtemelen 13,5 dolarlık alanı bir arz bölgesine çevirebilir.

Akılcı

Chainlink: Menzil düşüşleri boğalara zayıf bir umut veriyor

Kaynak: TradingView’de LINK / USDT

LINK daha düşük dipler yapsa bile RSI bir dizi daha yüksek dip yaptı – bir yükseliş sapması. Bu farklılık, fiyatın 13,5 doların üzerine çıktığını görebilir. Bununla birlikte, RSI hala sıfır çizgisinin altındaydı – momentum henüz boğaların lehine değildi. AO- momentumu düşüş eğilimindeydi, ancak geçen ay biraz azaldı.

OBV ayrıca son dokuz ayda daha yüksek dipler oluşturdu – bu da satın alma hacminin daha uzun zaman dilimlerinde bile mevcut olduğu anlamına geliyordu. Ancak OBV son iki aydır düşüyor ve OBV’nin bir sonraki nereye gideceği önümüzdeki birkaç haftanın gidişatını belirleyebilir. CMF, tarafsız bölgede -0.04 seviyesindeydi, ancak piyasadan sermaye akışını göstermeye yakındı.

Çözüm

Boğaların düşük menzili koruyamamaları, ayılar tarafından ortaya konan bir işaretti – bir kez daha şehre geldiler. Göstergeler düşüş momentumunun azalan olabileceğini gösterdi, ancak bu gösterge zayıftı ve başka bir satış dalgası yorum yapabilir. Güneyde 11,96 dolar ve 9,8 dolar destek sunabilir. 13,6 doların üzerinde bir günlük seans başka bir sıçrama görebilir, ancak eğilim düşüş eğilimini koruyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu