DeFiKripto Para

Bunlar, Solana’nın bir geri dönüşten önce yapması gerekenlerin mekaniği.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6 Kasım’daki ATH’sinden bu yana Solana (SOL), son üç ayda azalan bir kanala (sarı) düştü. Bu aşamada, 20 EMA (kırmızı) güçlü direnç aldı.

Şimdi SOL bir düşüş bayrağına tanık olduğu için, 97 dolar yakınında düşük volatilite aşamasından sonra 85 dolarlık bölge desteğinin olası bir yeniden testine hazırlanıyor. Basın zamanında, SOL son 24 saatte %1.1 artışla 96.425 dolardan işlem görüyordu.

Solana Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SOL / USD

Son düşüş aşaması, hayati fiyat noktalarını delip son üç ayda iki düşüş bayrağı oluşturduğu için yaklaşık %63’lük bir geri çekilme gördü. Sonuç olarak, fiyat hareketi 200 EMA’sının (yeşil) altına düştü ve uzun vadeli bir düşüş trendinin olası bir başlangıcını gösteriyor. Ek olarak, ayılar 97 dolar işaretini destekten acil dirence çevirdi.

Bir aşağı kanala düşerken, 11 aylık çok önemli trend çizgisini (önceki destek) kaybetti ve düşüş eğilimini sürdürdü. Ancak, alıcılar görünüşe göre beş aylık trend çizgisi desteğine (sarı) adım attı. Böylece SOL, aşağı kanalın üst trend çizgisinden tersine dönerken 24 Ocak’taki beş ayın en düşük seviyesinden %48 umut verici bir canlanma gösterdi.

Alt, son üç gün içinde yükselen kamadan çıkarken şamdanların da düşüş eğiliminde olduğunu gördü. Bu yörünge güçlü bir ayı hareketini gösteriyordu.

Şu andan itibaren SOL, beş aylık trend çizgisi desteğine denk gelen 85 dolarlık desteği test etmeden önce ani direncini yeniden test ediyor. Ayrıca, fiyat 20 EMA’sından fazla gerilmediğinden, önümüzdeki günlerde aşağı yönlü hareket olasılığı daha da artıyor. Ayılar azalırsa, boğalar düşüş eğilimlerini geçersiz kılabilir. Ancak, hacimlerindeki güç eksikliği nedeniyle bu büyük olasılıkla kısa ömürlü olacaktır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SOL / USD

RSI, son birkaç gün içinde 36 işaretine doğru düşerken fiyatla birlikte düşüş eğilimi (camgöbeği) oluşturdu. Yanal eğilimi, olası bir serpintiden önce bir konsolidasyon aşamasını haklı çıkarabilir.

Ayrıca, Sıkıştırma Momentum Göstergesi de düşük volatilite aşamasına girdi. Şimdi, yatırımcılar/tüccarlar 97 $ işaretini yakından takip etmelidir. Bunun üzerindeki herhangi bir kapanış, olası bir geri çekilmeden önce kısa vadeli bir toparlanmayı teşvik edecektir.

Çözüm

Halihazırda var olan düşüş eğilimlerini geçersiz kılmak için 97-100 dolar aralığının üzerinde zorlayıcı bir kapanış gerekiyor. Ayıların sürekli baskı kurmasıyla SOL, kendisini toparlamadan önce beş aylık trend çizgisi desteğini yeniden test etmek istiyor.

Ayrıca, daha geniş duyarlılığın etkisini göz önünde bulundurmak, karlı bir hamle yapmak için hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu