Kripto Para

‘Ethereum katili’ etiketi, 2022’de perakende SOL alıcılarına fayda sağlamak için ne kadar ileri gidebilir?

Coronavirus pandemisi ve Ethereum blok zincirinde gaz ücretinin ödenmesi, kutuplar arasındaki iki şeydir. Ancak, her iki sorunu da aşmak için verilen mücadele aynı olmuştur. İşte tam da bu noktada Solana devreye giriyor. Aslında, kripto milyarder Sam Bankman-Fried, 2022’nin bir sonraki büyük blok zinciri olan Solana’yı aradı.

Özellikle Solana, Ethereum’un en iyisini, ancak daha hızlı ve maliyetin çok altında sunmayı vaat ediyor. Bununla birlikte, 2021’in Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme paralarında da önemli bir artış gördüğünü belirtmek önemlidir. Bu madeni paralar çok dikkat ve kapsama alırken, Solana nispeten radarın altındaydı.

Fiyat yörüngesine bir bakış

Solana, Kasım 2021’de ucuz olan 1,5 dolardan 230 dolara tırmandığında bir “Ethereum katili” olarak adil bir üne kavuştu. Yazının yazıldığı sırada, kripto para 96,51 dolardan işlem görüyordu. Ayılar şimdilik liderliği almış gibi görünüyor. SOL talep getiremezse, kripto para bir aylık 86,54 dolarlık desteğine daha da düşebilir.

Bununla birlikte, boğalar zafer bulursa, token 122 dolardan başka bir dirençle karşılaşmak için yükselebilir. Bu, SOL’un yatırımcıların uzun sürdüğünü görebileceği bir alan olacaktır. Ancak, sürdürülebilir bir ralli için 140 doların desteğe çevrilmesi gerekiyor. Bundan sonra, token, dört aylık direnciyle 172 dolarla yüzleşmek için yukarı doğru hareket edebilir.

Ekli grafikte, RSI ve MACD satıcıları tercih etti. Öyle olsa bile, basın zaman fiyat aralığında konsolidasyon göz ardı edilemez.

Kaynak: TradingView, SOL / USD

Gerçekten bir Ethereum katili mi?

Ethereum yavaş yavaş Proof of Stake’e geçerken, Solana başlangıcından itibaren Proof of Stake konsensüsünü Proof of History ile birlikte kullanıyor. Yani Solana çok hızlıdır ve işlem başına ortalama 0,00025 $ maliyetle saniyede yaklaşık 50.000 işlem gerçekleştirebilir.

Ayrıca, Solana’daki akıllı sözleşmeler salt okunurdur ve durum bilgisizdir. Şu an itibariyle Solana’da yaklaşık 400 proje var. İlginç bir şekilde, geniş bir yatırımcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir. Aslında, kurucular ve çalışanlar çok seslidir ve SOL kullanıcılarıyla yüksek etkileşim oranına sahiptir.

Bütün bunlar, geliştiricilerin Solana’yı teknik olarak beğenilebilirliği için düşündüklerini söylüyor. Örneğin, yazı yazılırken, Solana’ya kilitlenen toplam değer, üzerine inşa edilen 50’den fazla merkezi olmayan uygulama ile 7,86 milyar dolardı. Bu, büyümek için muazzam bir potansiyele sahip olan blok zincirinin bir işaretidir ve yatırımcılar buna inanmaktadır.

Kaynak: Defillama

Gaz ücreti endişesi

Ethereum ağı, kitaptaki her numarayı daha iyi ölçeklendirmek için denemiş olsa da, gaz ücreti bir engel olmaya devam ediyor. Bu, çok sayıda geliştiricinin 2021’de Solana blok zincirine geçmesinin ana nedenlerinden biridir. Aslında, yazının yazıldığı sırada Ethereum’un ortalama gaz ücreti 43 gwei iken Solana’nınki işlem başına sadece 0.00025 dolardı.

Kaynak: Etherscan

Her şey yolunda değil mi?

Solana için her şey bir peri masalı gibi görünse de Solana’nın olması gerektiği kadar ademi merkeziyetçi olmadığını hatırlamak önemlidir. Aslında, Solana ağında doğrulayıcı olmak gerçekten zor. Giriş engeli çok yüksek. Ayrıca, coinlerin çoğu aynı zamanda kurucuların, ekibin ve VC’lerin sadece birkaç hesabında tutulmaktadır. Şaşırtıcı bir şekilde, halk çok küçük bir madeni para yüzdesine sahip.

Unutmayalım ki Solana’nın açık bir yol haritası yok. Bu nedenle, uzun yola çıkmak isteyen yatırımcılar projeye daha şüpheyle bakmayı düşünebilirler. Geliştirme faaliyeti, örneğin, yazı yazılırken biraz kayıtsız görünüyordu. Şimdilik, doğrudan 200 dolara doğru bir ralli beklenemez. Perakende SOL alıcıları buna göre bir çağrı alabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu