Kripto Para

‘Cardano> BTC, işlem hacminde ETH’ anlatısının arkasındaki tam hikaye

Hızlarının ve etkinliklerinin ölçüldüğü çeşitli yöntemler sayesinde farklı blok zincirlerini sıralamak her zaman zor olmuştur. Ancak şimdi, bazılarının işlem hacimlerinde bir tutarsızlık olduğu iddiası nedeniyle bir blok zinciri mikroskop altında.

Rakamlarla ortalıkta dolaşmak

Tartışma, Messari’nin “tahmini zincir içi işlem hacmini USD cinsinden” gösteren “Zincir Aktivitesi” tablosuyla başladı. Basın zamanında Cardano, 24 saatlik 25,87 milyar dolarlık işlem hacmiyle sıralamanın zirvesindeydi ve Bitcoin ve Ethereum’un bile önüne geçti. Son ikisinin sırasıyla 23.70 milyar dolar ve 3.57 milyar dolar okumaları vardı.

Kaynak: Messari.io

Belki birçoğunun neden kendinden geçmiş ya da kafası karışmış olduğunu anlayabilirsiniz.

Santiment’in verilerine baktığımızda – Son birkaç gündeki ADA işlem hacimlerinin önemli bir artış gördüğünü görebiliriz. Öyle bile olsa, hacimler 24 saatte 25 milyar doları, 1 milyar dolara bile yaklaşmıyor.

Kaynak: Santiment

Ek olarak, ADA’nın hızı günlerdir düşüyor ve varlığı içeren bir aktivitede belirgin bir düşüşün altını çiziyor. Bunu da göz önünde bulundurarak, metrik, Cardano’nun Messari’nin “zincir etkinliği” tablosundaki en üst sırasını kanıtlamaz.

Kaynak: Santiment

Aslında Cardano topluluğunun bir üyesi bile bu istatistiğe şüpheyle yaklaşıyordu.

Ayrıca, diğerleri Messari’nin abartılı rakamlar bildirip bildirmediğini tartışmaya başladı. Reddit’teki u / scientic kullanıcısı, bu istatistiklerin Cardano’nun işlem verilerinin kaydedilme şeklinin bir sonucu olabileceğini öne sürdü. Kullanıcı iddia etti,

“Bence Messari, Cardano’nun UTxO değişim çıktılarını toplam işlem değerinin bir parçası olarak dahil ediyor. Bu sorun, Messari sorunu çözene kadar Cardano büyüdükçe daha da kötüleşecek. ”

Aslında Reddit afişi, Messari’nin sorunu işaretlediğinde yalnızca “genel bir yanıt” ile yanıt verdiğini iddia etti.

f (r) simgesini hissediyor musunuz?

Gazeteci Laura Shin’in kitabının yayınlanmasının ardından, dikkatler Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’daydı.Kriptocular.Kitap, Ethereum’un tarihini ve liderliğini takip ediyor.

Hoskinson başka bir kullanıcıya kitabın “harika bir kurgu eseri” olduğunu söylediğinde, Shin ondan gerçekten bir doktora programının parçası olup olmadığını resmen açıklamasını istedi.

Söylemeye gerek yok, topluluktaki pek çok kişi etkilenmedi, bazıları Cardano’da her şeyin göründüğü gibi olup olmadığını merak ediyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu