Kripto Para

> Cardano için 1,17 milyon staker, ancak ADA sahipleri başka ne bilmeli

Burada, ADA sahiplerinin Şubat ayı sonuna kadar toplam arzın %68,3’üne sahip olduğunu belirtmek ilginçtir. Bununla birlikte, ETH aynı şekilde yalnızca %7,92’ye sahipti.

Ethereum’daki toplam staker sayısı 2022’nin ilk gününde 54.772 idi. 18 Ocak’ta bu sayı 54.768’e düştü ve Şubat ayı boyunca sabit kaldı.

Daha önce bahsedilen istatistiklere dayanarak, Cardano’nun Ethereum’a Şubat ayındaki toplam staker sayısının 20 katından fazla liderlik ettiği açık. İşte aynı tablolu listesi –

Kaynak: CryptoCompare

Ayrıca, HODLers (ADA’yı bir yıldan uzun süredir elinde tutan Cüzdanlar) sayısı %32.1 artarak Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 408k’ya ulaştı. Bu arada, kruvazör sayısı (ADA’yı 1 ay – 12 ay boyunca tutan cüzdanlar) %13.4 artarak 3.62 milyona ulaştı.

Kaynak: CryptoCompare

Diğer tarafta çimen yeşil değildi

Bu tür yükseliş senaryolarına rağmen, bir CryptoCompare raporuna göre, “SundaeSwap DEX’in heyecanı azaldığı ve ölçeklenebilirlik sorunları devam ettiği için” blok zincirindeki aktivite Şubat ayında azaldı. Aslında, aylık işlemler %28,0 düşüşle 2,73 milyona düştü – Dört ayın en düşük seviyesi.

Şaşırtıcı bir şekilde, adres sayısı da Şubat ayında günlük ortalama 129 bin aktif adresle düştü. Bu, bir önceki aya göre %20,6’lık bir düşüşe tekabül ediyor.

Kaynak: CryptoCompare

Hepsi bu kadar da değil.

Şubat ayında ADA, Ocak ayındaki 1,05 dolardan %8,33’lük bir düşüşün ardından 0,96 dolardan kapattığı için üst üste altı aylık zarar kaydetti.

Kaynak: CryptoCompare

Yukarıda verilen grafiğe göre,

“ADA, ay boyunca yeniden test ettikten sonra 50 günlük hareketli ortalamayı yakalayamadı. ADA, 2021’in ikinci yarısında kilit direnç seviyesi olarak hareket eden 200 günlük hareketli ortalamasının da altında kalmaya devam ediyor. Ortalama günlük USD hacimleri %31,1 düşüşle 137 milyon dolara düştü. ”

Şimdi asıl soru şu: ADA Şubat ayında meydana gelen bu kayıpları yeniden canlandırabilir mi? Eh, basın zamanında, bazı iyileşme belirtileri gösterdi. 8 numaralı en büyük token, 0,85 dolardan sadece utangaç bir şekilde işlem gördüğü için 24 saat içinde %4,5’lik bir artış kaydediyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu