Kripto Para

Orta doğu blok zinciri ekosistemi “Crypto Oasis”in 2022’nin ikinci çeyreğine kadar 1000’den fazla kuruluşun hedefine ulaşması bekleniyor

İnovasyon ve bozulma, Blockchain endüstrisinde bir dalgalanmayı ateşliyor ve yerel düzenleyiciler ilerlemeyi destekliyor.

Anahtar Kelimeler:

  • Ekosistemin merkez üssü – DMCC (Dubai Çoklu Emtia Merkezi) – şu anda 230’dan fazla Blockchain’e özgü kuruluşa ev sahipliği yapıyor
  • Tüm Crypto Oasis, ekosisteminde 2022’nin ikinci çeyreğine kadar 1.000’den fazla Blockchain organizasyonu görmeyi hedefliyor.

Orta Doğu, topluluğu ifade eden ve mükemmelliği somutlaştıran bir şekilde küresel Blockchain ekosistemine resmi olarak bağlanmıştır. BAE’den başlatılan Blockchain ile ilgili kuruluşların daha büyük ekosistemi olan Crypto Oasis, başarılı İsviçre Crypto Valley ortamından ve BAE’nin ileri görüşlü yaratıcı liderliğinden ilham alan yenilikçi yetenekler için güçlü bir temel geliştirdi.

Dünyanın önde gelen Blockchain’lerinden biri olan İsviçre’deki Crypto Valley savunucuları ekosistemler, Ocak 2020’de Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında DMCC ile bir işbirliği kurdu. Mayıs 2021’de, DMCC Crypto Center tam olarak başlatıldı ve Freezone’da kayıtlı Blockchain tabanlı işletmelerin yarısı topluluğun çekirdeğini oluşturuyor.

“Bölgenin potansiyeline inandığımız için Crypto Valley deneyimimizi ve uzmanlığımızı Orta Doğu’ya getirmeye karar verdik. Bölgedeki düzenleyicilerin yeniliği ve bozulmayı nasıl karşıladığına tanık olduk, bu da Blockchain ile ilgili şirketlerin lisansları güvence altına almasını ve çalışmasını kolaylaştırıyor. Mart 2021 itibariyle bu hızla büyüyen ekosistem, BAE dışında faaliyet gösteren 700’den fazla kuruluşa ulaştı.” Crypto Oasis’in Başlatıcısı Ralf Glabischnig diyor.

BAE’deki ekosistem, Dubai Future Foundation altındaki Dubai Blockchain Stratejisi tarafından 2016 yılında harekete geçirilen temeller üzerine inşa ediliyor. Crypto Valley’in İsviçre’deki kuruluşu, 2014 yılında ondan az Blockchain kuruluşuyla başladı ve 2021’in sonunda, 6.000’den fazla kişinin katkıda bulunduğu 1.100’den fazla Blockchain ile ilgili işletmeye ulaştı. Bu sayılar ve hızlı büyüme ile Swiss Crypto Valley, yıkıcı teknolojide uzmanlık sunuyor ve böyle gelişen bir ekosistemin erişimini genişletmesi ve ufkunu genişletmesi doğaldır.

Blockchain alanında faaliyet gösteren kuruluşlar iki farklı türe ayrılabilir. Ana odak noktası ve çıkış nedeni Blockchain teknolojisine sahip olan Native Blockchain kuruluşları ve Blockchain ile ilgili hizmetler veya ürünler sunan ve Blockchain’i birincil odak noktası olmayan yerel olmayan Blockchain kuruluşları. Yerli şirketler toplam sayının %40’ını oluşturuyor ve Blockchain’i benimseyen yerli olmayan şirketler %60’ını oluşturuyor.

Son 18 ayda dünyanın dört bir yanından yetenekler Dubai’nin “her zaman iş için açık” ortamına katıldı. Yerel ve uluslararası yatırımlar, yaklaşmakta olan Blockchain endüstrisini Draper Goren Holm ve Silikon Vadisi’nden Woodstock Fonu gibi risk sermayedarlarıyla destekleyerek Crypto Vahasında varlıklarını kurdu. Diğerlerinin yanı sıra Cypher Capital ve GHAF Capital Partners gibi yerel oyuncular da sektöre sermaye dağıtmaya başladı.

Sektördeki büyüme, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Majesteleri Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından 9 Mart’ta açıklanan Dubai Sanal Varlık Düzenleme Yasası gibi ileriye dönük düzenlemelerle daha da desteklenecektir. 2022. Dubai’deki sanal varlıkları düzenleyen türünün ilk örneği olan yasa, yatırımcıları korumak ve bir sanal varlık (VA) Endüstri yönetimi içinde sorumlu ticari büyümeyi teşvik etmek için gelişmiş bir yasal çerçeve sunacak. Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) bu yasanın uygulanmasından sorumlu olacak ve dijital işlemleri izleyecek ve kullanıcıların kişisel verilerini koruyacaktır.

Blockchain’in önemi, doğal şeffaflığı, güveni ve değişmezliğinde yatmaktadır. Ekosistemimiz bu özellikleri bünyesinde barındırır ve ortaklarımıza benzersiz bir değer sunar. Crypto Oasis vizyonumuz doğrultusunda çalışırken, büyüyen Blockchain ekosistemimize daha fazla kuruluşu ve hevesli girişimcileri davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.


Kripto Vahası Hakkında

Crypto Oasis, Crypto Valley İsviçre’nin başlatıcıları tarafından desteklenen Orta Doğu odaklı Blockchain Ekosistemidir. Temel unsurlarımız Yetenek, Sermaye ve Altyapıdır. Paydaşlarımız Yatırımcılar ve Koleksiyoncular, Start-Up’lar ve Projeler, Şirketler, Bilim ve Araştırma Kurumları, Hizmet Sağlayıcılar ve Devlet Kurumları ve Dernekleridir. Crypto Oasis’in vizyonu, dünyanın önde gelen Blockchain Ekosistemlerinden biri olmaktır. Bugün, yalnızca BAE’de 700’den fazla kuruluşla en hızlı büyüyen kuruluştur. Misyonumuz, bunu 2022’nin ikinci çeyreğine kadar bölge genelinde 1.000’den fazla yerleşik kuruluşa ulaştırmaktır. www.cryptooasis.ae

Daha fazla bilgi için iletişim:

Faysal Zeydi

E-posta: [email protected]

Hücre: +971 55 2000 840

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu