Kripto Para

Cardano sahipleri 1 dolara doğru bir toparlanmaya tanık olacak mı? Şanslar…

2 Eylül’de ATH’sini vurduğundan beri, Cardano (ADA) düşüş trendini başlattı ve pratik olarak 20-50 EMA’sının altına düştü. Düşüş, 1 doları koruyamadıkları için boğalar için oldukça tehditkar olduğunu kanıtladı.

0,9 ABD dolarının üzerinde bir kapanış, ADA’yı Kontrol Noktasının (POC) olası bir yeniden testi için konumlandıracaktır. 1.1 dolar bölgesinin yakınından bir geri çekilme ile karşı karşıya kalabilir ve uzun vadeli eğilimine geri dönebilir. Yedinci en büyük kripto, büyük olasılıkla hayati 1 dolarlık desteği (şimdi direnç) geri almak için kendini konumlandırdı. Basın zamanında, son 24 saatte %1,2 düşüşle 0,888 dolardan işlem gördü.

ADA Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, ADA / USDT

ATH’sinden bu yana, ADA altı aylık bir azalan kanal (ters model, sarı) oluştururken, alt değer dik bir düşüş trendindeydi. Ayrıca, günlük grafiğinde bir düşüş bayrağı ve direği oluşturduktan sonra 10 Şubat’tan itibaren değerinin %40’ından fazlasını kaybetti.

Sonuç olarak, alıcılar 0,82 dolar seviyesini savunmak için devreye girerken, 24 Şubat’ta 9 ayın en düşük seviyesine doğru çekildi. Bu destek seviyesinin yaklaşık bir yıldır bir test zemini olarak durduğunu belirtmek hayati hale geliyor. Sonuç olarak, son iki gündür boğalar baskı yapıyor ve düşük fiyatları reddediyor.

Bu andan itibaren, boğaların 0,82 $ işaretini bozulmadan korumaya istekli olduğunu varsayarsak, alt grup 20 EMA yeniden testini ve ardından 1 $ desteğini geri aldı. Tarihsel olarak, ADA kendisini aşağı kanalın alt trend çizgisinden aldı ve düşüş trendine uymadan önce 50 EMA’sını test etti. Ancak, sonraki birkaç mum çubuğu tarihin tekerrür edip etmeyeceğini teyit edecektir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, ADA / USDT

Düşüş eğilimi gösteren RSI, aşırı satım işaretinden beklenen bir canlanma gösterdi. 38 puanın üzerindeki herhangi bir kapanış, büyük olasılıkla 44 puanlık engelde yeniden teste neden olacaktır. Boğalar bu engelleri aşmaya çalışırken orta çizgiye doğru bir toparlanma önümüzdeki günlerde akla yatkın görünüyordu.

DMI, artan düşüş etkisini yeniden doğruladı. -DI uzun vadeli zirvesine yaklaşırken, önümüzdeki günlerde toparlanma şansı yüksek.

Çözüm

Bir trendin tersine çevrilmesi hala boğaların olağanüstü çabalarını gerektirebilirken, orta-uzun vadede 20 EMA’nın üzerinde bir yakınlık bulurken Kontrol Noktasının test edilmesi olası görünüyordu. Öyle olsa bile, ADA, kral para ile %71 30 Günlük bir korelasyon paylaştığından, tüccarlar / yatırımcılar Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu