Kripto Para

Cardano’daki Genius DEX, bir DeFi oyunu değiştirici olmayı hedefliyor

Cryptocurrency sahnesi benzeri görülmemiş bir büyüme döneminden geçiyor. Kripto fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseliyor ve tarihteki herhangi bir zamandan daha hızlı hareket ediyor. Fiyat artışları ve baş döndürücü dalgalanmalar konuşulurken, DeFi finansal katılımın gerçek itici gücü ve kripto benimsenmesini hızlandırıcı olduğunu kanıtlıyor.

Automated Market Maker (AMM) modelini kullanan ilk gerçekten işlevsel ve likit merkezi olmayan borsanın Ethereum’da piyasaya sürülmesinden sadece üç yıl sonra, Cardano sayesinde DEX manzarası tatmin edici iyileştirmelerle hızla değişti. Önde gelen hesap tabanlı akıllı sözleşme platformlarındaki, özellikle de Ethereum’daki ultra yüksek talep, zayıflığını ortaya çıkardı. Yüksek Gaz ücretlerine yol açan ölçeklendirmeyle ilgili zorluklar, iyi belgelenmiş, güvenilir olmayan çözümlerin benimsenmesini teşvik etmeye yönelik çabaları engellemiştir.

Cardano Çözümü

Bu zorlukların bilincinde olarak Cardano gibi modern blok zincirler makul alternatifler olarak ortaya çıktı. Cardano, daha iyi bir geliştirici ve kullanıcı deneyimi için ustaca bir EUTxO model veri yapısı içeren, enerji açısından verimli, güvenli ve ölçeklenebilir üçüncü nesil bir blok zinciridir. Özellikle, EUTxO modeli, Ethereum tarafından kullanılan hesap tabanlı modelden temel olarak farklıdır. Buna göre, Cardano’ya dağıtmak isteyen dApp’ler ağa tam olarak uyarlanmalıdır.

Cardano’nun EUTxO mimarisi, bir işlemin etkisi ana ağda onaylanmadan önce yerel olarak belirlenip doğrulanabildiğinden daha iyi determinizm sunar. Bu şekilde, ücretler öngörülebilir ve sabitken işlemlerin başarılı olma olasılığı yüksektir. Ayrıca, determinizm ve ağın paralelliği, daha iyi ölçeklenebilirlik ve Hydra veya zincir dışı botlar gibi çeşitli ölçeklendirme çözümlerinin uygulanması için sağlam temellerdir. Aynı zamanda, Cardano dApp’leri, ağın paralelliği nedeniyle daha yüksek verimin keyfini çıkarabilir. Proof-of-Stake ağının işlevsel paradigması nedeniyle, akıllı sözleşmelerin daha iyi güvenliği ve birleştirilebilirliği üzerindedir.

Deha Verimi Sağlam Bir Temel Üzerine İnşa Ediyor

Bu ayırt edici temeller, aşağıda vurgulandığı gibi ustalıkla tasarlanmış ilkellerle birleştirilmiştir. Genius DEX teknik incelemesi esnek ve şekillendirilebilir bir sistem oluşturmak için sağlam bir temel oluşturun.

Deha Verimi Cardano’nun EUTxO sisteminin avantajlarından yararlanarak bir getiri optimize ediciye sahip ilk velayetsiz konsantre likidite sipariş defteri DEX’i piyasaya sürüyor. Genius DEX, Cardano’nun olağanüstü mimarisi için açıkça uyarlanmıştır ve parçalanmış likiditeye sahip bir sipariş defteri DEX’i sunar. Ayrıca, merkezi olmayan borsa, ticaret stratejilerini otomatikleştirmek ve verim optimizasyonu için yapay zeka içerir.

Cardano’daki birleştirilebilirlik ve esneklik, Genius Yield geliştiricilerine, enerji açısından verimli ve ölçeklenebilir ağın ekosisteminde benzersiz özellikler sunarak yenilik yapmaları için daha fazla serbestlik sağlar. Genius DEX, hesap tabanlı sistemlerde AMM model standardını tamamen elden geçirir. DEX’in faydaları, dinamik piyasa koşullarına daha duyarlı olan daha keyfi bir likidite eğrisine yol açan parçalanmış likidite ile daha da güçlendirilir.

Aşağıdaki özellikler Genius DEX’i farklı kılar:

  • Programlanabilir takaslar kullanarak dinamik ve algoritmik emirleri dahil etmek için standart emir türlerinin yanı sıra gelişmiş emirler oluşturmak için akıllı takaslar.
  • Kalıcı kayıpları büyük ölçüde azaltmak ve aynı zamanda sermaye verimliliğini artırmak için Konsantre Likidite, likidite sağlayıcıları için daha fazla ödül ve tüccarlar için daha derin likidite sağlar.
  • Kullanıcıların varlıkları AI tarafından yönetilen kasalara yatırarak getiri optimizasyon stratejilerinden pasif gelir elde etmeleri için Akıllı Likidite Kasası. Yapay zeka destekli algoritmik ticaret stratejilerini yürütmek için DEX’in gelişmiş işlevselliklerinden ve ifade gücünden yararlanarak Genius DEX’in üzerine inşa edilmiştir.
  • Gözaltına alınmayan işlem, kullanıcıların varlıkları değiştirmesine ve Genius Yield’in özelliklerine kullanıcı kontrollü bir cüzdandan erişmesine olanak tanır.
  • Bağımsız üçüncü taraf botlar olarak çalışan Akıllı Sipariş Yönlendiricileri (SOR’ler), Genius DEX’i daha merkezi olmayan hale getirir. SOR’lar, çok çeşitli piyasa koşullarında sipariş akışını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış sipariş eşleştirme algoritmaları çalıştırır. Tarama, eşleştirme ve işleme siparişlerini otomatikleştirerek ve arbitraj fırsatlarından yararlanarak DEX’in operasyonel verimliliğini artırmada kritik bir rol oynarlar.

Genius Getiri ISPO ve Staking Programı

Genius DEX, 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürülecek.

ADA sahiplerinin hisselerini dört resmi Genius Getiri Hisse Havuzundan herhangi birine devredebilecekleri devam eden bir ISPO var. 2022 Şubat ortasına kadar, 10 binden fazla katılımcı 194 milyondan fazla ADA’yı devretti ISPO’nun 15 Aralık 2021’de başlamasından bu yana geçen on hafta içinde.

Genius Yield, ISPO’ya 10 milyon GENS tahsis etti ve 3,5 milyon GENS veya tahsis edilen miktarın yüzde 35’ini dağıttı. ISPO, Haziran 2022’nin ortalarında sona erecek, ancak GENS dağıtımına bağlı. Özellikle, bir kullanıcının Genius Yield ISPO havuzlarında ADA’larını ne kadar süreyle stake ettiği, onların ADA’larını belirler. ikramiye miktarları ve yaklaşan Kamu Satışına hak kazanıp kazanamayacakları.

DeFi protokolü ayrıca bir staking programı başlatacak. Burada, GENS sahipleri likidite madenciliğinden pay alabilir ve ödüller alabilir. Özellikle Genius Yield, stake etmeyi teşvik ediyor ve stake edenlerin gelişmiş DEX alım satım özelliklerine erişmesine, premium Akıllı Likidite Kasalarına erişmesine, protokol tekliflerine oy vererek yönetime katılmasına ve sınırlı sayıda Genius NFT’lerinin kilidini açmasına izin veriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu