Kripto Para

Cardano’dan Hoskinson: ‘Bu sadece incitici, adaletsiz ve kesinlikle partizanca bir şey değil’

SEC’in Ripple Labs’e açtığı davada her zaman yeni bükülmeler ve dönüşler vardır. Yeniden ortaya çıkmaya devam eden bir husus, SEC’in eski Finans Kurumu Direktörü William Hinman tarafından yapılan yorumlarla ilgili.

2018 yılında yaptığı bir konuşmada Hinman, Ether’in bir menkul kıymet olmadığını belirtmişti. Ripple, XRP’nin de aynı kategoriye gireceğini yinelemek için bu noktayı kullanmaya devam ederken, SEC de aynı şekilde pozisyonunu değiştirdi.

Bununla birlikte, konuşmanın birçok kişi tarafından SEC’in resmi pozisyonu olarak görüldüğü inkar edilemez. O zamandan beri U dönüşleri endüstrinin başını döndürdü.

Yakın tarihli bir AMA sırasında, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da benzer bir görüş paylaştı ve yönetici, bu flip-flop’un her zamankinden daha fazla belirsizliği körüklediğini söyledi. Hoskinson, düzenleyicilerin duruşlarını değiştirmeye devam etmesinin sektöre haksızlık olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Kişisel bir görüşse, olaydan sonra bir açıklama yaparsınız, ancak sadece sürmesine izin veremezsiniz, görüşlerin yazılmasına izin veremezsiniz ve endüstrinin ileriye taşınmasını sağlayamaz ve ardından belirli bir yaptırım davası için uygun olduğu için fikrinizi değiştiremezsiniz. Yapıyoruz. “

Hoskinson ayrıca “siyasi kolaylık” için bu tür hamlelerin yapılmasının 2 trilyon dolarlık bir endüstrinin hak etmediği çok fazla kafa karışıklığı yarattığını kaydetti. Ekledi,

“Bu sadece herkese zarar veriyor ve partizanca bir şey değil, sadece netlik meselesi. Bir endüstrideyken, kuralların ne olduğunu bilmek istersiniz, ancak kurallar sürekli değişiyorsa ve ayırt edilemezse veya uyulması imkansız bir şekilde sahneleniyorsa, onu ortadan kaldırırsınız. “

Bununla birlikte, kripto yöneticisi, durum için tüm sorumluluğu SEC ve hatta CFTC gibi düzenleyici kurumlara yüklemedi. Özellikle çoğu için tatmin edici olmayan yasaların sunduğu oyun kitabını takip ettikleri için.

ABD’deki kripto para birimi şirketlerinin üst düzey yöneticileri için çokça duyurulan bir Kongre oturumu geçen Aralık ayında gerçekleşmiş olsa da, ülke henüz bu varlık sınıfının düzenlenmesiyle ilgili herhangi bir yasa çıkarmış değil. Buna karşılık SEC, dijital varlık endüstrisinden geleneksel finans için önceden belirlenmiş menkul kıymet kurallarına uymasını istedi. Birçoğuna göre, bu her zaman en iyi yaklaşım olmayabilir.

Bununla birlikte, Başkan Joe Biden’ın bu hafta gibi erken bir tarihte gözetimle ilgili bir icra emri çıkarması bekleniyor. Bunun, dijital varlıkları düzenlemek için hükümet çapında bir strateji geliştirmeden önce çeşitli kurumları varlık sınıfını ve endüstrisini incelemeye yönlendirmeyi amaçladığı bildiriliyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu