Kripto Para

PRB Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Paribu borsasında sıcak bir gelişme yaşanarak kendi blok zincir ağını oluşturduklarını açıklayıp internet sitesini ve test ağını kullanıcılara sundular. Aynı zamanda Paribu wallet ile kendi cüzdan sistemini de yakın zamanda kullanıma açacaklarını belirttiler. Sistemin bir ilgi çeken adımı ise PARİBU COİN kısa adıyla PRB oldu. Peki, PRB coin ne zaman borsaya girecek?

Paribu borsasında sıcak bir gelişme yaşanarak kendi blok zincir ağını oluşturduklarını açıklayıp internet sitesini ve test ağını kullanıcılara sundular. Aynı zamanda Paribu wallet ile kendi cüzdan sistemini de yakın zamanda kullanıma açacaklarını belirttiler. Sistemin bir ilgi çeken adımı ise PARİBU COİN kısa adıyla PRB oldu. Peki, PRB Coin Ön Satış Fiyatı Ne Kadar? PRB Coin Hangi Borsada? 14 Şubat 2022 saat 11.00 ile 18 Şubat 2022 saat 18.00 arasında PRB için alım talebinde bulunabilirsiniz. Peki, Paribu Coin Nedir? Paribu Coin ön satış ne zaman? Paribu Coin Kaç TL?

PRB Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Paribu Net’in native token’ı PRB’nin ön satış talepleri 21 Şubat itibarıyla Paribu üzerinden kabul edilmeye başlandı. Hızlı, güvenilir, dayanıklı ve ölçeklendirilebilir Paribu Net; Ethereum, Avalanche, Solana, Algorand, EOS gibi üzerinde uygulamalar geliştirilebilen bir blokzincir olarak hizmet verecek. Paribu Net, merkeziyetsiz dünyanın avantajlarını bireylerin hizmetine sunan ve bu araçları geliştiren paydaşlara gerekli desteği sağlamayı hedefliyor. PRB ÖN SATIŞA ÇIKTI MI? Paribu Net ekosistemi, yerel coin (native token) PRB üzerinden işleyecek. Ağ ücretlerinin ödenmesinde ve stake işlemlerinde kullanılan coin PRB olacak. Maksimum arzı 600 milyon adet olan PRB’nin ön satışı bugün başlayacak ve önümüzdeki aylarda staking süreçleri devreye girecek. Ağ kullanıcıları, önümüzdeki aylarda PRB stake ederekvalidator olabilecek ya da mevcut validatorlere stake ederek oylama gücü elde edebilecek. Kazanılan oylama gücüyle katkı sağladıkları işlem ücretlerinden pay alabilecek. Hatırlarsanız kısa bir süre önce Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan Paribu’nun kendi Blockchain projesini duyurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Son olarak Paribu, kendi Blockchain ağının yerel token’ı Paribu Coin’e (PRB) dair ayrıntıları da paylaştı. Paribu, kısa süre önce bir toplantı düzenlemiş ve bu toplantıda Paribu Net Blockchain ağının duyurusunu yapmıştı. PRB’nin ismini de ilk kez orada duyduk. Kısa süre önce tarihi ertelenen Paribu Coin (PRB) için yeni ön satış tarihi 21 Şubat 2022 olarak açıklandı. Bu duyuruyla birlikte ön satış fiyatları sa 9 TL ve 12 TL olarak açıklandı. PRB’lerin dağıtım tarihi 1 Mart olacak. 1 Mart itibariyle, arzın 14 milyonu dolaşımda olacak. Toplam arzı 600 milyon adet olarak belirlenen PRB’den 500 milyon PRB, aribu Net ağının başlamasıyla birlikte ilgili adreslere dağıtıldı. Geriye kalan PRB’ler ise onaylayıcı ödülü olarak ayrıldı. Paribu Net Blockchain ağının yerel coin’i olan PRB ile neler yapılabilir sorusunu şirket şöyle yanıtlıyor: “PRB ile Paribu Net üzerinde ağ ücretini ödeyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde PRB ve Paribu Net üzerinde yaratılan P20 token’larının transfer işlem ücretlerini PRB ile ödeyebilirsiniz. Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar ve dağıtık uygulamalar yaratıp bu sistemlerin ekonomilerini PRB ile inşa edebilirsiniz” Satın aldığım PRB’ler Paribu hesabıma ne zaman tanımlanacak? Satın aldığınız PRB’ler, Paribu hesabınıza mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacaktır. PRB’leri kendi cüzdanımda saklayabilir miyim? Satın aldığınız PRB’ler, Paribu hesabınıza mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacaktır. PRB’leri kendi cüzdanımda saklayabilir miyim? Metamask üzerinden kişisel cüzdanınız ile PRB işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca, yakında faaliyete geçecek Paribu Self cüzdanı ile de PRB işlemleriniz yapabilirsiniz.

PRB Coin alım talebinde ne zaman bulunabilirim?

14-18 Şubat tarihleri arasında Paribu üzerinden alım talebinde bulunabilirsiniz. PRB Coin işlemlerimi ne zaman yapabilirim? Seçenek 2 ile aldığınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Aynı market üzerinden alım satım işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Seçenek 1 ile alınan PRB coin’lerin %10’u mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Kalan coin’ler, ilk dağıtımı 15/09/2022’de olmak üzere 3 ayda bir eşit olarak 4 periyotta dağıtılacaktır. PRB Coin’in maksimum arzı kaç adettir? PRB’nin maksimum arzı 600.000.000 adettir. PRB Coin hangi blokzincir üzerinden üretilmektedir? PRB, Paribu Net blokzincirinin yerel coin’idir.

PRB için kaç farklı satın alma seçeneğim var?

İki farklı seçenek vardır. Seçenek 1’de alacağınız coin’lerin %90’lık kısmını 15/09/2022 tarihine kadar transfer edemez ve satamazsınız. Kilitli coin’lerin alım-satım ve transfere açılmaya başlayacağı ilk tarih 15.09.2022’dir. İlgili tarihten sonra 3 ayda bir 4 periyotta coin’leriniz eşit dağılımla işleme açılmaya devam edecektir. Her çeyrekte %22,5’lik oran işleme açılacaktır. Seçenek 2’de alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır.
paribu coin
Seçenek 1 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim? Bu seçenekte almış olduğunuz toplam PRB coin’lerin %10’u mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Kalan coin’lerin ilk dağıtımı 15/09/2022 tarihinden itibaren 3 ayda bir eşit olarak 4 periyotta dağıtılacaktır.

Seçenek 2 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim?

Bu seçenekten alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır.

Seçenek 2 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim?

Bu seçenekten alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır.

Talep süreci nasıl işleyecek?

Talep işlemini tamamladığınızda ilgili işlem tutarı, hesabınızda başka işlemlerde kullanılamayacak şekilde bloke edilecektir. Satın alınamayan veya onaylanmayan işlemlerdeki PRB adedine karşılık gelen miktar, TL bakiyenize kullanılabilir şekilde yansıtılacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu