Kripto Para

Cardano’dan Hoskinson’ın bu nedenle Ukrayna’ya kripto bağışlaması pek olası değil

Kripto projeleri, paydaşlar ve kurucular, Ukrayna’nın Rus işgaline direnmesine yardımcı olmak için kripto bağışları istemesinden sonra bir sıçrama yaptı. Rakamlar kendileri için konuşuyor çünkü 24 milyon dolardan fazla kripto paranın ülkeye ulaştığı bildiriliyor.

Şimdi, Cardano topluluğu bağış yapma baskısını hissediyor. Genelde olduğu gibi, kurucu Charles Hoskinson kendi bakış açısını açıklamak için bir video yayınladı.

İnsanlara bir uyarı

Hoskinson kabul edildi diğerlerinin – Polkadot’un kurucusu Gavin Wood gibi – Ukrayna’ya bağışta bulunduğunu, ancak yakın zamanda ADA’da birkaç milyon kaybetmek üzere olmadığını açıkça belirtti.

Özellikle, Hoskinson işaret etti bağışların yalnızca yurttaş refahı için mi kullanılacağından yoksa bir devlet tarafından mı kontrol edileceğinden emin değildi. “Kukla rejim” gelecekte. Ayrıca bir adama balık tutmayı öğretmenin ona balık vermekten daha kolay olduğunu söyledi. Hoskinson uyardı,

Kripto para birimlerinin doğası göz önüne alındığında, tamamen mümkün [that] “Ukrayna hükümeti işgal ederse, Kiev’deki bu fonları tutan cüzdanlar basitçe ortadan kaybolacak ve insanlar anahtarların kaybolduğunu veya onları bilenlerin öldüğünü ve gerçekte çalındıklarını iddia edecekler.”

yerine Hoskinson önerildi Cardano topluluğunun diğer ülkelerdeki Ukraynalı mültecilere yardım etmek için bağışta bulunabileceğini söyledi.

Ve sonra dokuz vardı

Tüm söylenenler ve yapılanlar, Hoskinson’un yorumları bir ADA bağışının Ukrayna için yararlı olup olmayacağı sorusunu gündeme getiriyor.

Basın zamanında, Cardano’nun ADA’sı piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto paraydı ve 0,8808 dolardan işlem görüyordu. Madeni para son 24 saatte %4,06 düştü, ancak geçen hafta %5,06 arttı.

Santiment’ten gelen veriler, hem ADA’nın fiyatının hem de aktif adres sayısının bir süredir düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, aktif adresler, Aralık çöküşünün ardından en düşük seviyelere kıyasla hafif bir artış gördü.

Kaynak: Santiment

Balina işlemlerinin sayısına baktığımızda, bunların çok az olduğunu görebiliriz. Ancak, ADA’nın fiyatı Şubat ayının sonuna doğru kısa bir ralli yaşarken balinalar kısa bir süre uyandı. Buna rağmen, jeton daha sonra tekrar düştü. Kısacası, balina işlem sayısında 22 Eylül 2021’den sonra büyük bir artış görülmedi.

Kaynak: Santiment

Bir Tron belası

Ukrayna’nın resmi kripto adreslerine fon bağışlamak için kripto kurucuları ve etkileyicileri üzerinde önemli bir baskı var. Şimdiye kadar bazı yüksek profilli destekçiler arasında TRON’un kurucusu Justin Sun ve Polkadot’un kurucusu Gavin Wood vardı.

Ancak Sun, memnuniyetsizliğini dile getirdi ve Ukrayna yönetiminin Tron bağışçılarına şükranlarını göstermesi gerektiğini açıkça belirtti. [now-canceled] hava damlası.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu