Kripto Para

Cardano’nun kısa vadeli iyileşmesi için herhangi bir sürpriz olacak mı?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Cardano (ADA), 2 Eylül’de ATH’sine ulaştığından beri uzun vadeli bir düşüş trendinde. Bu arada, ayılar hakimiyetlerini öngördükleri için hayati 1,02 dolarlık desteğini kaybetti.

Şimdi, 0,938 dolarlık desteğin altında zorlayıcı bir kapanış, olası bir yakın vadeli kurtarma aşamasına girmeden önce ADA’yı 0,91 dolarlık bir yeniden test için destekleyecektir. Her iki destekten herhangi bir geri dönüş, 20 EMA (kırmızı) direncinin yakınında durur.

Basın zamanında, ADA son 24 saatte %4,65 düşüşle 0,932 dolardan işlem görüyordu.

ADA 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, ADA / USDT

En son düşüş aşaması, 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesinden alt kanalda konsolide edildikten sonra 4 saatlik grafikte düşüş bayrağı gördü. Bu aşamada ADA, 1,2 dolar direncini test etti ve bir baş ve omuz (düşüş) paterni oluşturdu. Sonuç olarak, 1 dolar bölgesi yakınında altı aylık Kontrol Noktasını (kırmızı) test etmek için kanaldan çıktı.

Ancak, 17 Şubat’taki satışlar, son üç gün içinde %13.3’lük bir kayıp kaydettiği için, halihazırda var olan düşüş eğilimlerini körükledi. Böylece, fiyat hareketi birden fazla düşüş eğilimi gösteren şamdan gördü ve 20-50 EMA’sının altına düştü. Fiyat, Bollinger Bantlarının (BB) alt bandının yakınında işlem görürken, alt hala bir toparlanma şansı elde etmedi.

Bu andan itibaren, boğaların yaklaşık bir yıldır korudukları 1,02 dolarlık işareti geri almak için olağanüstü bir itici güce ihtiyacı var. 20 EMA ile 50 EMA arasındaki boşluk genişledikçe, olası bir sıkı toparlanma aşamasından önce acil desteğine yönelik bir yeniden test yapılması muhtemel olacaktır.

0,98 dolar seviyesine doğru bir yol açmak için alıcıların hala ticaret / para hacimlerini artırması gerekiyor.

Akılcı

Kaynak: TradingView, ADA / USDT

RSI, baskı sırasında güneye yönelirken, düşüş gücünü yeniden teyit etmek için hayati seviyeleri kırdı. Sürdürülebilir bir yörünge, 25 puanlık desteği tersine çevirebilir ve kısa vadeli bir toparlanma için yollar açabilir. Ayrıca, + DI ve -DI arasındaki boşluk büyük bir eşitsizlik gördüğünden, kısa vadeli iyileşme şansı sadece artacaktır.

Çözüm

Trendi tersine çevirmek hala uzak bir ihtimal olsa da, Bollinger Bantları ve teknik göstergelerindeki aşırı satım okumaları, kısa vadeli bir toparlanma umutlarını canlı tutuyor. Mevcut hareketini göz önünde bulundurarak, toparlanmadan önce 0,91 dolara yeniden test edilmesi sürpriz olmamalı.

Ayrıca, yatırımcılar / tüccarlar, ADA’nın kral para ile 30 günlük %57’lik bir korelasyonu paylaştığı için Bitcoin’in hareketine dikkat etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu