Kripto Para

Cardano’nun piyasa trendini tersine çevirme çabalarının nasıl ve ne zaman olduğu

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Cardano, bir blok zinciri olarak, son birkaç ayda bazı hızlı gelişmeler gördü. Örneğin güvenlikle ilgili olarak, Cardano, hack’ler ve açıklardan yararlanma çağında güvenliği sıkılaştırmak amacıyla Hackerone’daki hata ödül programını iki katına çıkardığını duyurdu.

Aslında Messari.io, Cardano ağının Bitcoin veya Ethereum’dan daha fazla işlem etkinliğine (24 saat, ayarlanmış hacim) sahip olduğunu da kaydetti. Bu tür olumlu haberler, okuması keyifli olsa da, henüz listelerde kendilerini hissettirmedi.

ADA-12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

1,91 dolar seviyesinin destekten dirence çevrildiği Kasım ayından bu yana, piyasa yapısı düşüş eğiliminde. Ocak ayının ortalarında, ADA fiyatında birkaç gün içinde 1,1 dolardan 1,6 dolara güçlü bir pompa vardı. Ne yazık ki, satış baskısı tüm bu kazançları tersine çevirdi ve ardından bazıları ADA’nın destek olarak 1 doları yeniden test etmesini sağladı.

Son 30 gün içinde, fiyatın yükselen bir kanal modeli (beyaz) oluşturduğu görüldü. Ve şimdiye kadar ayılar karşısında 1 dolar tuttu.

Hacim Profili Görünür Aralığı aracı, Kontrol Noktasının 1,1 dolarda olduğunu ve fiyatın bu seviyenin üzerinde olduğunu gösterdi. VPVR’ye göre, bir sonraki önemli likidite cebi 1,24 dolar – 1,2 dolar ile 1,26 dolar direnç seviyeleri arasında.

ADA’nın daha uzun zaman dilimlerinde yükseliş belirtileri göstermesi için 1,26 doların üzerine çıkması gerekecek.

Akılcı

Cardano 1 dolardan sekti ancak uzun vadeli trendde henüz bir değişiklik görülmedi

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

Ocak ayından önceki iki ay, çoğunlukla Cardano için düşüş eğilimi gösterirken, RSI geçen ay oldukça çılgınca dalgalanıyor. Yazma sırasında, RSI bir kez daha nötr 50’deydi. Ancak, kanalın orta noktası önümüzdeki birkaç gün içinde direnç olarak hareket edebileceğinden reddedilebilir.

OBV de geçtiğimiz aylarda bir miktar talep gelmesine rağmen son aylarda düşüş eğiliminde. Chaikin Money Flow da aynı şeyi gösterdi. Son haftalarda piyasaya sermaye akışı oldu, ancak son birkaç ay genel olarak nötr veya düşüş eğiliminde.

Çözüm

ADA’nın bir sonraki yukarı hareketini desteklemek için 1,26 dolar seviyesinin çevrilmesi gerekecek. 1.45$ ve 1.6$ alanları, eğer fiyat onlara tırmanabilirse, kar al alanları olarak kullanılabilir.

Bitcoin son zamanlarda güçlü olmasına rağmen, kuzeyde hala önemli direnç seviyelerine sahip. Bu, Cardano’nun yakın zamanda daha yüksek zaman dilimlerinde düşüşten yükselişe geçmesinin pek mümkün olmadığı anlamına geliyor. Ve yükseliş gücü göstermesi haftalar daha sürebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu