Kripto Para

Cardano’ya yatırım yapmak mı istiyorsunuz? İşte TVL’sine göre ne kadar ayırmanız gerektiği

Cardano, adil, sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir ağ oluşturmaya yönelik bilimsel yaklaşımıyla tanınır. Zamanla sönen Bitcoin benzeri bir tedarik modeline sahip Nakamoto tarzı bir kripto para birimi olan Cardano adlı bir Kraken raporu. Aslında Cardano vakfı, yerel tokeni için yükseliş tahminlerine atıfta bulunuyor. Bununla birlikte, madalyonun fiyat yörüngesinin şu anda dört aydan fazla bir süredir BTC’yi isteyerek zorunlu kıldığı belirtilmelidir.

Kuşkusuz, kayıpları 1,07 dolardan düşürmeleri yatırımcılar için çılgın bir tahmin oldu. Azalan hacmin arkasında, madeni para, 1.013 dolarlık desteğe ulaşmak için bir ayı koşusu için hazır görünüyor. Özellikle, piyasaya bir endişe duygusu hakim görünüyor. ADA’ya portföyün yüzde kaçının ayrılması gerektiğine karar vermek zor olsa da, daha iyi bir karar vermesine yardımcı olabilecek bazı ölçütler vardır.

TVL hikayesi

Cardano, 2021’de birçok katkıda bulunan en gelişmiş zincirlerden biriydi. Bu, Cardano’yu geliştirmek için birlikte çalışan geliştiricilerin sayısının tüm kripto alanında en yüksek olduğu anlamına geliyor. Yüksek geliştirme faaliyeti, Cardano sahipleri için esasen olumlu bir işarettir. Ancak asıl soru şu: ADA’nın kısa vadeli fiyat performansı üzerinde bir etkisi var mı? Kilitli toplam değerin cevabı var.

Cardano ağında Kilitlenen Toplam Değer, yazı yazılırken 96.12 milyon dolara fırladı. On dört aydır ilk kez analistler, Cardano’nun değerinin düşük olduğunu ve altcoin’de yükseliş görünümü paylaştığını savunuyorlar. Ancak, TVL’deki artışın esas olarak SundaeSwap tarafından yönlendirildiği belirtilmelidir.

SundaeSwap Ocak 2022’de piyasaya sürüldüğünde, ağ Cardano’da Kilitlenen Toplam Değerde üstel bir artış görmeye başladı. Token stake platformu, yazı yazılırken %96.94 hakimiyete sahipti. Bununla birlikte, daha merkezi olmayan uygulamaların gelmesiyle, hakimiyet gelecekte önemli ölçüde düşebilir. Şu anda, TVL of Cardano’ya katkıda bulunan yalnızca beş merkezi olmayan uygulama var. Bu, Cardano’nun ekosisteminde ne kadar erken olduğumuza dair görsel bir temsil sağlar.

Kaynak: Defillama

Kripto analisti ve tüccarı Gert van Lagen, Cardano’nun fiyatının 2018 zirvesini birçok kez test ettiğine inanıyor; Bir sonraki hedef, Mayıs 2022’nin sonundan önce 5 dolar. Ancak, token şimdilik ayılarla birlikte düşüyor gibi görünüyor. 24 Ocak’ta büyük bir satıştan sonra, ADA boğaları baskı yaptı ama boşuna.

Madeni para, 4 Şubat’ta sona eren hafta için bir plato oluşturdu. Ayrıca, fiyat merdiveni tırmanarak yalnızca 1.21 dolar seviyesinde dirençle karşılaştı. Talep olmaması nedeniyle, madeni para ayıların yanında yer aldı ve o zamandan beri düşüş eğiliminde. 1,62 dolar seviyesine ulaşmak için boğaların iki aylık dirençlerini 1.460 dolarda aşması gerekecek. İlginç bir şekilde, yazı yazarken, RSI aşırı satım bölgesinde 31 işaretinde duruyordu. Yakında kartlarda bir tersine dönüş eğilimi olabilir. Bununla birlikte, hacim osilatörü, endişe konusu olmaya devam eden hiçbir canlanma belirtisi göstermedi.

Kaynak: TradingView, ADA / USD

Boğa mı Ayı mı?

Cardano, son 24 saatte 17,56 milyar dolarlık hacimli işlem gerçekleştirdi. Böylece, sadece 10,50 milyar dolarlık işlemi olan Ethereum’u geride bıraktı. Bu çok önemli bir fark çünkü her iki ekosistemi karşılaştırdığımızda Cardano hala bir bebek. Bu, uzun vadede ADA için bir yükseliş borazanına benziyor. Aslında, 24 saat içinde Cardano, işlem hacmi için yalnızca 51.985 dolar ücret ödedi. Ancak 10,50 milyar dolarlık işlem (24-H) için yatırımcıların sadece Ethereum ekosistemini kullanmak için ödemesi gereken 22,21 milyon değerinde gas ücreti vardı. Veriler, Cardano ekosistemine çok fazla talep olduğunu kanıtlıyor.

Kaynak: Messari

Bazı metrikler boğa gibi görünse de, ADA fazla talep olmadığı için hala tepeden aşağı gidebilir. Bu nedenle, yatırımcılar bahis yapmaya karar vermeden önce iyice araştırmalıdır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu