Akademi

Chainalysis Ücretsiz Yaptırımlar Tarama Araçlarını Açıkladı

Blockchain istihbarat firması, hizmetlerin merkezi olmayan borsalara, DeFi platformlarına, DAO’lara ve DApp geliştiricilerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlandığını söylüyor.

Chainalysis, kripto endüstrisinin yaptırım uygulanan bireyler ve kuruluşlar için tarama yapmasına yardımcı olacak iki yeni araç başlattı.

Blockchain istihbarat firması, hizmetlerin ücretsiz olacağını ve merkezi olmayan borsalara, DeFi platformlarına, DAO’lara ve DApp geliştiricilerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanacağını söylüyor.

Şirkete göre, kullanıcıların “yaptırım uygulanmış kuruluşlarla ilişkili kripto para cüzdanlarıyla etkileşime girmediklerini kolayca doğrulamalarını” sağlayacak bir zincir üstü oracle başlatıldı ve bu ay bir API takip edecek.

Müşterinizi Tanıyın kontrollerini gerçekleştiren merkezi platformlar, işlem yapmaya başlamadan önce her kullanıcının kimliğini nasıl onaylayabilecekleri göz önüne alındığında burada biraz avantaja sahiptir. Chainalysis dedi ki:

“Blockchain’lerin şeffaflığı göz önüne alındığında, Rus hükümetinin veya finansal seçkinlerin, tespit edilmeden kripto para birimi aracılığıyla sistematik olarak yaptırımlardan kaçması zor olacaktır. Bununla birlikte, geleneksel finansal sistemde olduğu gibi, bazı yaptırım uygulanan Rus aktörler kripto para birimini bir araç olarak kullanmaya çalışabilir. yaptırımlardan kaçmak için.”

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Yeni araçları açıklayan Chainalysis CEO’su ve kurucu ortağı Michael Gronager, bunun endüstrinin “blockchain’lerin doğal şeffaflığının kripto para birimini yaptırımlardan kaçınmaya karşı güçlü bir caydırıcı hale getirdiğini göstermesine” izin vereceğini umduğunu dile getirdi.

Aslında bu, dijital varlıklar için oldukça önemli bir zamanda geliyor – en azından sektör, Joe Biden’ın devlet kurumlarının düzenleyici bir strateji bulmasını gerektiren bir yürütme emrini imzalamasının ardından ilgi odağı haline geliyor. Gronager ekledi:

“Devam eden yaptırımlar beklentisiyle, tüm kripto para piyasası katılımcılarının bu şeffaflığı kullanmak için ihtiyaç duydukları şeye sahip olmaları ve onlara hiçbir ücret ödemeden temel yaptırım taraması yapmaları için bu araçların geliştirilmesine öncelik verdik.”

Merkezi olmayan finans sektörü, merkezi rakiplerden daha yüksek derecede anonimlik sunmaktan gurur duysa da, sistemlerinden bozuk kripto para geçerse iş riskleri ortaya çıkabilir. Paymagic kurucusu Corbin Page açıkladı:

“Şimdiye kadar yaptırım riskini izlemenin kolay bir yolunu bulamadık. Veri kaynağı yoktu. Chainalysis araçları bize ihtiyaç duyduğumuz bilgileri ve ürünlerimizi oluşturmaya odaklanmak için iç rahatlığı sağlayacak ve aynı zamanda risklere maruz kalmayı önleyecektir. yaptırıma tabi varlıklar. Bu, günümüzün Web3 dünyasında her zamankinden daha önemli.”

Yeni araçlar, kripto sektöründeki işletmelerin, ABD, AB ve BM’den gelen verilerle, bir işlem yapılmadan önce bir yaptırım listesine karşı bir adresi çapraz kontrol etmelerini sağlayacak. Chainalysis’in kahini, “ikinci sözleşmeyle etkileşime izin vermeden önce bir cüzdanı doğrulamak için diğer akıllı sözleşmelerden çağrılabilen akıllı bir sözleşme” olarak tanımlanmaktadır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu