Kripto Para

Chainlink, Ethereum’un geliştirme faaliyetini yener, ancak sosyal duygular …

Kripto para piyasasının yeni yılına nispeten zarar veren bir başlangıçtan sonra, son iki hafta içinde birçok en iyi varlık için bir toparlanma görülebilir. Bu, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in yerel para birimini içerir. Ocak ayında değerlemesinin dörtte birinden fazlasını kaybettikten sonra bu süre zarfında %14’ün üzerinde yükseldi. LINK, 18 dolarlık önemli işareti bile aştı ve analistlerin fiyat hareketinde bir kez daha yükselişe geçmesine neden oldu.

Ölçeklendirme Geliştirme Etkinliği

Bu canlanma, daha büyük pazar eğilimlerine bağlanabilir. İlginç bir şekilde, zincir üstü analitik platformu Santiment, ağdaki geliştirme faaliyetinde bir hızlanmanın fiyat artışına eşlik ettiğini ortaya koydu. Öyle ki, 7 Şubat’ın başlarında, önemli günlük GitHub güncellemeleri, Chainlink’in üzerine kurulduğu ağ olan Ethereum’u geçmeyi başardı.

LINK geliştiricileri, yalnızca Ethereum’u değil, aynı zamanda en popüler blok zinciri Bitcoin’i de geride bırakan günde ortalama 304 büyük güncelleme gönderimi yapıyor.

Bu kazanç, Ethereum’un ETH 2.0 ile yaklaşmakta olan birleşme nedeniyle geliştirme faaliyetindeki kendi ivmesi göz önüne alındığında daha önemli görünüyor. Görünüşe göre Chainlink, gelişim yol haritasını da ciddiye alıyor. Ve ağ üzerinde stake etme ve Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nü tanıtmak için çok çalışmak.

Chainlink için çok mu geç?

Ancak, Ocak ortasından bu yana düşmeye devam eden Chainlink’in sosyal duygularında bu yükseliş anlatısı not edilemedi. Santiment verileri, Chainlink’in sosyal hacminin, 1 Şubat’ta elde edilen 2022’nin en yüksek seviyesi olan 195’ten, baskı sırasında 35’e düştüğünü gösterdi.

Chainlink’in Ağırlıklı Sosyal Duyarlılığında da benzer bir düşüş kaydedilebilir, bu da yazı yazılırken birden daha azına düştü. Bununla birlikte, metrik bu kadar düşük seviyelere ulaştığında fiyatların dibe vurduğu bilinmektedir. Böylece, ağ kitaplarında bir geri dönüşün olabileceğini gösterir.

Kaynak: Sanbase

Şaşırtıcı bir şekilde, Chainlink’in ağ büyümesinde muazzam bir düşüş oldu. Ağ büyümesi, belirteci ilk kez aktaran yeni adreslerin sayısını hesaplar ve esasen ağın benimsenme durumunu gösterir. Gösterge, Mart 2020’den bu yana görülmeyen en düşük seviyelere ulaşarak Ocak ortasından bu yana serbest düşüşte. Bu, yakın zamanda Chainlink’in hizmetlerini ağlarına entegre eden çok sayıda projeye rağmen.

Kaynak: Sanbase

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu