Kripto Para

Sosyal medya devi Twitter, QuickNode sayesinde NFT dünyasına daha fazla giriş yapıyor

Başlangıçta sadece büyük finansal kuruluşlar – diğerleri arasında PayPal, Square, Microstrategy gibi – parmaklarını blok zinciri sahnesine daldırırken, şimdi bir dizi başka alemden de bu pazarlarda varlıklarını hissettiren oyuncularımız var. Örneğin, 2021’in başlarında Twitter, kullanıcılarının içerik oluşturucularına birkaç farklı dijital varlık (Bitcoin ve Ethereum dahil) kullanarak bahşiş vermelerine izin vereceğini dünyaya duyurdu.

Benzer şekilde, bu yılın başlarında, sosyal medya devinin, hızla genişleyen yaratıcı ekonomisini desteklemek ve üyelik belirteçleri de dahil olmak üzere bir dizi yeni alanı keşfetmek amacıyla yeni yetenekleri işe alarak kurum içi kripto ekibini desteklediği ortaya çıktı. DAO’lar ve çok daha fazlası

Twitter, QuickNode’un yardımıyla NFT’leri benimsiyor

Twitter, kripto merkezli vizyonuna uygun olarak, kısa süre önce, mikroblog ve sosyal ağ hizmetinin bir abonelik sürümü olan TwitterBlue platformuna değiştirilemez bir token (NFT) profil resmi özelliğini entegre ettiğini duyurdu – tüm operasyon yönetiliyor. Kullanıcıların blok zinciri destekli uygulamaları (dApps) sorunsuz bir şekilde oluşturmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıyan bir Web3 geliştirici platformu olan QuickNode tarafından.

QuickNode, en temel anlamıyla, kripto olmayan, blok zinciri odaklı şirketlerin, Solana, Ethereum, Bitcoin, Çokgen, vb — bir düğmeye dokunarak. QuickNode’un kurucu ortağı Alexander Nabutovsky, yukarıda belirtilen gelişme hakkında düşüncelerini aktararak şunları söyledi:

“Daha fazla şirket, ürün stratejilerinin bir parçası olarak blok zincirini benimsemeye çalıştıkça, bir blok zinciri altyapısı sağlayıcısı olarak QuickNode’un platformuna olan talep artmaya devam ederken, yakın zamanda piyasaya sürülen özelliklere destek sağlamak için Twitter gibi platformlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. NFT Profil Resimleri. Bu yeni özellik sayesinde, Twitter’daki kişilerin sahip oldukları NFT’leri gösterebilecekleri ve gelişen topluluğunun bir parçası olabilecekleri bir araç sağlamaya yardımcı olacağız.”

Perspektif açısından, NFT pazarının son on iki küsur ayda katlanarak büyüdüğünü ve muhafazakar tahminlerin sektörün birleşik piyasa değerinin yalnızca 2021 boyunca 40 milyar doları kolayca aştığını belirtmekte fayda var. Sadece bu da değil, bu gelişen sektörün önümüzdeki on yılda %39,6’lık bir bileşik yıllık büyüme oranıyla (CAGR) büyümeye devam edeceğini öne süren birçok çalışma var.

Quicknode Solana’yı iyileştiriyor, işte nasıl

Geçen yılın en iyi performans gösteren kripto varlığının Solana olduğu inkar edilemez ve haklı olarak da öyle. Proje, şeffaflık ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden yüksek işlem hızlarına ulaşmayı amaçlayan bir kripto bilgi işlem ekosistemi olarak düşünülebilir. Şaşırtıcı teknolojik teklifinin bir sonucu olarak proje, 2021’e göre %2,500’ü aşan kazançlar kaydetmeyi başardı.

Bununla birlikte, Solana kağıt üzerinde saniyede 65.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilirken, mevcut son kullanıcı altyapısı dApp’lerin bu kadar muazzam hızlara ulaşmasına izin vermiyor, bunun yerine çoğu kullanıcı ortalama 1.000 işlemlik bir tps oranı bildiriyor. Bu bağlamda, Quicknode kısa süre önce yepyeni bir teknik inceleme aracılığıyla Solana’nın ağ gecikmesini 126,67 ms’den 15,36 ms’ye düşürmek için amaca yönelik yazılmış bir komut dosyasını (Github’da mevcuttur) dağıtmakta başarılı olduğunu açıkladı.

Sadece bu değil, QuickNode’un uç noktası, rakiplerine göre önemli bir blok yüksekliği avantajı sergileyerek 50 dakikanın üzerinde bir blok süresi avantajı kaydetti, en azından söylemek gerekirse Solana’nın yerel yeteneklerinde büyük bir gelişme kaydetti.

İleriye bakmak

Solana’nın Ethereum’a somut, uzun vadeli bir alternatif olarak lanse edilmesiyle, mevcut operasyonel kırışıklıkların (gecikme sorunları, işlem hacmi vb. daha fazla kullanıcı platformu benimsemeye devam ediyor. Bu nedenle, proje için işlerin buradan nasıl sonuçlandığını görmek ilginç olacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu