Akademi

Coinbase’in Genius Super Bowl Reklamı Geri Tepiyor

Borsa 60 saniyesini ekranda dönen bir QR kodunu görüntülemek için kullandı – ancak milyonlarca kişi ziyaret etmeye çalışırken web sitesi baskı altında ezildi.

Coinbase’in akıllı Super Bowl reklamı, borsanın web sitesi trafikle boğulduktan sonra korkunç bir şekilde geri tepti ve birçokları için erişilemez hale geldi.

Değişim, 60 saniyesini ekranın etrafında dönen bir QR kodunu görüntülemek için kullandı – DVD oynatıcılardaki ekran koruyucuya retro bir geri dönüş. Logosu sadece sonunda kısaca göründü.

Ancak meraklı ziyaretçiler, reklamın ne olduğunu öğrenmek için telefonlarını çırparken, Coinbase baskı altında kaldı. Özel olarak tasarlanmış bir açılış sayfası yüklenemedi ve Down Detector’da sorun raporları arttı.

Baş ürün sorumlusu Surojit Chatterjee tweet attı:

“Coinbase şimdiye kadar karşılaştığımızdan daha fazla trafik gördü, ancak ekiplerimiz bir araya geldi ve trafiği yalnızca birkaç dakika kısmak zorunda kaldı. Şimdi geri döndük ve sizin için hazırız.”

QR kodu, tüketicileri almak için bir hesaba kaydolmaya davet eden bir sayfaya yönlendirilmişti. 15 dolar ücretsiz Bitcoin’de. Bu arada, mevcut kullanıcılar bir kazanma şansını seçme şansına sahipti. 3 milyon dolar ödül.

Coinbase’in web sitesi sadece birkaç dakikalığına kapalı olsa da, sabırsız izleyicilerin pes etmesi ve oyunu izlemeye geri dönmesi yeterli olurdu.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, tweet atarak aksiliğe omuz silkti:

“Reklam az önce yayınlandı! TV’niz ve telefonunuz arasındaki en kısa bağlantı bir QR’dir. Bu fikir üzerinde çok çalışan ve siteye gelen ve trafik artışıyla başa çıkmak için gelen ekibe teşekkür ederiz. Kripto ekonomiye yeni katılan herkese hoş geldiniz. !”

Armstrong daha sonra reklamın bir etkisi olduğunu da ekledi. Adweek tarafından gecenin en iyi yeri olarak derecelendirildi ve Coinbase’in Apple’ın App Store’daki en popüler ikinci ücretsiz uygulamasına yükseldiğini gösteren bir ekran görüntüsü de paylaştı.

Asıl soru şu ki… web sitesi herkes için çevrimiçi kalsaydı 1 numaralı sıra için Peacock’u geçer miydi?

Coinbase, geçmişte Bitcoin piyasaları için volatilitenin kritik anlarında düşüşe geçtiği için eleştiri aldı ve bazı kullanıcıları uygun anlarda satın almak ve satmak için mücadele etti.

Büyük spor etkinliğinin düzenli olarak nasıl daha fazlasını çektiği göz önüne alındığında, 100 milyon izleyiciler, eleştirmenler Coinbase’in bunu gerçekten görmesi gerektiğini savundu. NSA muhbir Edward Snowden tweet attı:

“Coinbase, insanları web sitelerine yönlendirmek için bir Super Bowl reklamına 16.000.000 dolar ve reklam başladıktan 10 saniye sonra web sitesinin çökmemesini sağlamak için 0 dolar harcadı, çok internet.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu