Akademi

CoinMarketCap En İyi Güvenlik Uygulamaları | İskenderiye

Kriptoda güvenlik çok önemlidir – işte dolandırılmamak için en iyi uygulamalarımızdan bazıları!

CoinMarketCap yenilik yapmaya devam etmek için çabalıyor, bu da ara sıra yeni beta özelliklerinin ara sıra ortaya çıktığını göreceğiniz anlamına geliyor.

Ne yazık ki, yenilik aynı zamanda sömürüyü de davet ediyor. Kullanıcılarımıza kripto alanıyla nasıl etkileşime girecekleri konusunda en bilinçli kararları vermeleri için mümkün olan tüm bilgileri vermek istiyoruz – bu yüzden size kötü oyunculardan nasıl kaçınacağınız konusunda bazı ipuçları vermek istedik.

Bedava para diye bir şey yoktur. Benden sonra tekrar et – bedava para diye bir şey yoktur.

Kripto alanındayken, görevleri yaparak kripto kazanmanın kesinlikle yolları vardır – airdrop kampanyalarımız gibi – gelecekte daha fazla fon karşılığında asla birine paranızı göndermemelisiniz. CoinMarketCap ve meşru projeler sizden asla para, özel anahtarlarınız veya herhangi bir kişisel bilgi istemez.

Dolandırıcılık amaçlı bir tweet veya gönderi örneği: Ekibimiz bize .5 ETH gönderen ilk 100 kişiye 5 ETH veriyor!

Geçerli bir eşantiyon tweeti veya gönderisi örneği: Ekibimiz, gönderimizi retweetleyen, beğenen ve yorum yapan ilk 100 kişiye 5 ETH veriyor!

Bir kripto oyuncusu olarak, farkı tanımayı öğrenmelisin — bir ALDATMACA gönderisi, onlara kendi paranızı göndermenizi ister, diğer GERÇEK gönderi, para kazanma şansı için bazı görevleri yerine getirmenizi ister.

Kendinizi ve kriptonuzu başka hangi yollarla koruyabilirsiniz? Araştırma!

Kripto alanından ilgilendiğiniz herhangi bir proje hakkında mümkün olduğunca çok şey bilmeniz çok önemlidir. İşte yeni bir proje bulduğunuzda yapabileceğiniz şeylerin küçük bir kontrol listesi.

  1. Beyaz kağıdı okuyun – bu proje ne vaat ediyor? Jeton veya madalyonun hedefleri nelerdir?
  2. Belirteçleri anlayın – jetonlar için bir kilitlenme süresi olacak mı? Kurucu ekip bir tahsis alıyor mu ve satmamaları ve piyasa fiyatını düşürmemeleri için teşvikler var mı?
  3. Sosyalleri kontrol edin — izleyen gerçek bir toplulukları var mı? Twitter takipçileri ücretli botlar mı yoksa gerçek kişiler mi?
  4. Kurucular hakkında bilgi edinin – kurucular anonim mi? Geçmişte başarılı projelerde çalıştılar mı?
  5. likidite bul — jeton zaten işlem görüyorsa, hangi borsada? İstediğiniz para birimleri için piyasa çiftleri var mı? Alıcılar ve satıcılar için yeterli hacim var mı?

Ve son fakat en az değil, üzerinde duracağız kimlik dolandırıcılığı.

Meşru projeler asla kişisel bilgilerinizi istemez – bu nedenle CoinMarketCap, Binance, vb.’den olduğunu iddia eden bir e-posta veya Telegram alırsanız özel anahtarlarınızı, şifrenizi veya diğer kişisel bilgilerinizi soran bir mesaj alırsanız…Bu bir aldatmaca!

Dolandırıcılar, mesajlarının resmi ve gerçek görünmesini sağlamakta gerçekten çok başarılı oluyorlar. Dikkatli olmak size kalmış ve Gerçek bir projenin HERHANGİ BİR ŞEY yapmak için özel anahtarlarınıza ihtiyaç duymayacağını unutmayın. Özel anahtarlar olarak adlandırılmalarının bir nedeni vardır – bunlar yalnızca sizin gözleriniz içindir!

Tüm bunlarla birlikte, resmi CoinMarketCap URL’lerimizin bir listesini ekledik – CoinMarketCap hakkında bilgi almak için yalnızca bu bağlantıları kullandığınızdan emin olun.

Uyanık kalın!

İşte CoinMarketCap’in resmi kanallarının bir listesi. Bu listede olmayan bir sosyal kanal bulursanız, bu kanal büyük olasılıkla bir dolandırıcıdır.

ÖNEMLİ: Aşağıdaki kanallar, CoinMarketCap’te listelenmeyi amaçlayan borsalar veya protokoller için müşteri hizmetleri pencereleri DEĞİLDİR! Lütfen metodolojimiz ve talep formumuz aracılığıyla uygun prosedürleri takip edin. CoinMarketCap listelemeler için ücret talep ETMEZ. Ödeme isteyecek DOLANDIRICILAR var. Lütfen paranıza dikkat edin!

İnternet sitesi

Genel – https://coinmarketcap.com

heyecan

Genel Kanallar

YouTube – https://youtube.com/c/CoinMarketCapOfficial
Facebook – https://facebook.com/CoinMarketCap
Instagram – https://instagram.com/CoinMarketCap
Reddit https://reddit.com/r/CoinMarketCap

Telgraf Kanalları

Genel – https://t.me/CoinMarketCapAnnouncements
Listeleme – https://t.me/CoinMarketCap_Listings

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu