Akademi

CoinZoom Yeni Rus Kullanıcılarının Hesap Açmasını Durduruyor

İcra Kurulu Başkanı Todd Crosland, hareketin, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından faaliyetlerini askıya alan büyük ödeme işleme şirketlerine yanıt olarak olduğunu söyledi.

CoinZoom, yeni müşterilerin Rusya’da hesap açmasını engelleyen ilk kripto borsası oldu – ancak Amerikan ticaret platformu mevcut kullanıcıları engellemeyecek.

İcra Kurulu Başkanı Todd Crosland, hareketin, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından faaliyetlerini askıya alan büyük ödeme işleme şirketlerine yanıt olarak olduğunu söyledi. Reuters’e konuşan, dedi ki:

“Şu anda Rusya’da çok değişken bir durum ve düzenleyicilerle çok değişken, bu nedenle hesabınıza havale veya banka kartı, Mastercard, Visa ile fon sağlayabilmek – tüm bu finansman mekanizmaları şu anda Rus müşteriler için temelde ortadan kaldırılıyor. “

Crosland ayrıca, platformun Batılı ülkeler tarafından ekonomik kısıtlamalara tabi olan hiç kimse tarafından kullanılmadığından emin olmak için mevcut kullanıcıların yaptırımlı listelere karşı tarandığını da doğruladı.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Kripto borsaları, tüm Rus kullanıcıları platformlarından engelleme çağrılarına direndi. Yöneticiler, bunun endüstrinin değerlerine aykırı olduğunu savunmanın yanı sıra, bunun benzeri görülmemiş bir para devalüasyonu ile karşı karşıya kalan sıradan Rusları haksız yere cezalandıracağını iddia ediyor.

Ancak Visa ve Mastercard’ın askıya alınması, kripto borsalarını kullanmaya çalışanlar üzerinde şimdiden bir etki yaratıyor.

Bu geceden itibaren Rusya’da verilen Visa ve Mastercard kredi ve banka kartlarıyla başlatılan işlemler artık Binance’de kullanılamayacak. Bu arada, uluslararası finans kuruluşlarından kartlarla başlatılan işlemler artık Rusya Federasyonu’nda işlenmeyecek.

Kısa bir süre önce kullanıcılarının az sayıda ülkede dijital varlık alıp satmasına izin vermeye başlayan PayPal, geçen Cumartesi Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı.

Ve diğer gelişmelerde, USDC stabilcoini ihraç eden Circle sessizce “Rusya’da verilen kartlardan yapılan ödemeler de dahil olmak üzere Rusya’da bulunan hesaplardan yapılan tüm fiat ödemelerini geçici olarak devre dışı bıraktığını” duyurdu.

Aralarında Apple, IKEA ve McDonald’s da bulunan bir dizi büyük marka, Rus mağazalarını kapattı veya ürün satışlarını askıya aldı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu