Akademi

Crypto News, 11 Mart: Bitcoin için Türbülans Önde mi?

Ayrıca bugün, bir sunumdaki ekran görüntüsü, eBay’in yakında kripto para birimlerini kabul edebileceğini gösteriyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Enflasyon tekrar yükselirken Bitcoin düz 😬

ABD Tüketici Fiyat Endeksi yükseldi %7,9 Her yıl Şubat ayında – 40 yılın yeni bir en yüksek seviyesini ayarlayarak – enflasyonun kalıcı olabileceğine dair son işaret. Bitcoin, korkunç enflasyon rakamları açıklandığında biraz yükselme eğiliminde olsa da, Perşembe günü veriler ortaya çıktığında dünyanın en büyük kripto para birimi oldukça statik kaldı. Tüm bunlar, Doğu Avrupa’daki jeopolitik gerilimlerle ilgili endişelerin yanı sıra önümüzdeki hafta Federal Rezerv’den faiz artışı beklentisiyle bağlantılı olabilir.

Chainalysis ücretsiz yaptırım tarama araçlarını duyurdu 🔥

Chainalysis, kripto endüstrisinin yaptırım uygulanan bireyler ve kuruluşlar için tarama yapmasına yardımcı olacak iki yeni araç başlattı. Blockchain istihbarat firması, ücretsiz hizmetlerin merkezi olmayan borsalara, DeFi platformlarına, DAO’lara ve DApp geliştiricilerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlandığını söylüyor. Kullanıcılar, “yaptırım uygulanmış kuruluşlarla ilişkili kripto para birimi cüzdanlarıyla etkileşime girmediklerini kolayca doğrulayabilecek”. Merkezi olmayan finans sektörü, merkezi rakiplerden daha yüksek derecede anonimlik sunmaktan gurur duysa da, sistemlerinden bozuk kripto para geçerse iş riskleri ortaya çıkabilir.

eBay yakında kriptoyu kabul edecek mi? 🚀

eBay’in kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmenin eşiğinde olduğuna dair spekülasyonlar artıyor ve bu konuşma bir Yatırımcı Günü sunumunun ardından bitmeyecek. Hissedarlara yönelik bir sunum sırasında, açık artırma sitesi, kullanıcıları dijital bir cüzdana kaydolmaya davet eden bir açılış sayfasının yer aldığı bir slayt gösterdi. Yeni özellik bu yılın ikinci çeyreğinde kullanıma sunulacak. CEO Jamie Iannone, sunum sırasında kripto para birimlerinin desteklenip desteklenmediğini açıkça onaylamadı, bu da hissedarların bekleyip görmeleri gerektiği anlamına geliyor. Bunun yerine, “yeni ödeme şekillerinin” yakında geleceğine söz verdi.

Emeklilik planlarında kriptoyla ilgili uyarı 👀

ABD Çalışma Bakanlığı, 401 (k) emeklilik planlarında kripto yatırımları sunulmadan önce “aşırı özen” gösterilmesini istiyor. Bir açıklamada, devlet kurumu, mütevelli heyetlerinin yalnızca müşterilerin finansal çıkarları doğrultusunda hareket etmesi gerektiğine işaret etti ve kripto teklif etme kararının bu kurallara tabi olacağı belirtildi. Departmana göre, 401(k) planları için kripto yatırımları pazarlayan firmaların sayısı son aylarda arttı ve yetkililer, dijital varlıkların kısa geçmişi göz önüne alındığında bunun çok tehlikeli olduğundan korkuyor. Açıklamada, “Bu yatırımlar, önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri de dahil olmak üzere, katılımcıların emeklilik hesaplarına önemli riskler ve zorluklar getiriyor” denildi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu