AkademiBitcoin Haberleri

Crypto News, 17 Şubat: Bitcoin ‘Aşağılamanın Altında’ mı?!

Ayrıca bugün, Başkan Nayib Bukele, diğer ülkelerin El Salvador’un işlerine karışmaya çalışmasından bıkmış durumda.

Ama önce – abone bültenimize.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Kripto ‘zührevi bir hastalık gibi’ diyor milyarder 😬

98 yaşındaki bu milyarder, kripto söz konusu olduğunda herhangi bir yumruk atmıyor. Warren Buffett’in sağ kolu Charlie Munger, dijital varlıkların “aşağılamanın altında” olduğunu söyledi. Çin’in kripto para birimlerini yasaklamakta haklı olduğunu ve ABD’nin de aynısını yapmasını dilediğini ekledi. Bitcoin’i kaçıranlar ve gaspçılar için tercih edilen para birimi olarak tanımlayan Daily Journal’ın yıllık toplantısında şunları söyledi: “Kesinlikle kriptoya yatırım yapmadım. Bundan kaçındığım için gurur duyuyorum.”

Polis, Kanada protestolarıyla bağlantılı cüzdanları hedef aldı 🚨

Kanada polisi, Özgürlük Konvoyu hareketindeki kısıtlamalar devam ederken kripto borsalarına düzinelerce cüzdan adresiyle “herhangi bir işlemi kolaylaştırmayı durdurmalarını” söyledi. Ticaret platformlarına, 34 adresle bağlantılı işlemlerle ilgili her türlü bilgiyi ifşa etmeleri gerektiği söylendi. Hakkında 1 milyon dolar Bitcoin, aşı zorunluluklarını protesto eden ve ülkenin başkentinde kaosa neden olan kamyoncuları desteklemek için Tallycoin adlı merkezi olmayan bir kitle fonlaması sitesi aracılığıyla artırıldı.

Bukele Amerika’yı uyardı: ‘Bizim işlerimizden uzak durun’ 👀

El Salvador cumhurbaşkanı ABD’li politikacılara “işlerimizden uzak durmalarını” söyledi. Senatörlerin, Dışişleri Bakanlığı’nı Orta Amerika ulusunun Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararını incelemeye çağıran bir yasa çıkarmasından sonra geldi. Yetkililerden ayrıca “ABD finans sistemine yönelik olası riskleri azaltmak” için bir plan hazırlamaları isteniyor. Nayib Bukele tweet attı: “Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde sıfır yetkiniz var. Biz sizin koloniniz, arka bahçeniz veya ön bahçeniz değiliz.”

Ether artık Twitter’ın İpuçları özelliği tarafından destekleniyor 🤩

Sosyal ağ, Ethereum’un artık Twitter’ın İpuçları özelliği tarafından desteklendiğini duyurdu. Hareket, Bitcoin desteğinin açıklanmasından beş ay sonra geldi. Twitter’ın bahşiş özelliği, içerik oluşturucuların takipçilerinden finansal katkılar almalarına olanak tanır ve şimdilik yalnızca mobil uygulamalar aracılığıyla kullanılabilir. Ethereum Ad Hizmeti alan adları desteklenmese de şirket CoinDesk’e bahşiş vermenin ERC-20 jetonları ve Tether gibi sabit paralar kullanılarak da kullanılabileceğini söyledi.

Trump ailesinin kripto ile ilişkisi 📰

Donald Trump, başkanlığı sırasında kripto para birimleri konusunda alışılmadık derecede sessizdi. Ancak son aylarda, Trump ailesi bir dizi kripto ile ilgili manşet oluşturdu. Decrypt’ten Scott Chipolina, Bitcoin ve diğer dijital varlıklarla olan karmaşık ilişkilerine bakıyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu