Akademi

Crypto News, 7 Şubat: Brantly Millegan ENS’den Devrildi

Ayrıca bugün, Bitcoin iki haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı, dijital rupinin neden kripto için “harika” olacağını ve Grammy ödüllü bir sanatçının “bilgisiz” NFT eleştirmenlerini kabul etmesinin nedeni.

Ama önce – abone bültenimize.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Bitcoin iki haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı 📈

Bitcoin iki haftadan uzun bir sürenin en yüksek seviyesinde işlem görüyor, ancak boğalar inatçı dirençle mücadele ederken zorluklarla karşılaşabilir. 43.000 $. Dünyanın en büyük kripto para birimi Cuma günü güçlü bir performans sergiledi ve üç saatin altında 37.500 dolardan 40.000 dolara yükseldi. BTC’nin fiyatı daha sonra zirve yaptı 41.500 $ ve hafta sonu boyunca dar bir aralıkta kaldı. Kripto para biriminin kaderi, ABD’deki piyasalar bugün daha sonra açıldığında Wall Street teknoloji hisselerinin nasıl performans gösterdiğine bağlı olabilir.

ENS liderin tweeti yüzünden krizde 🚨

Ethereum Name Service, projenin operasyon direktörü tarafından 2016 yılında atılan bir tweet’in yeniden ortaya çıkmasından sonra tartışmalara yol açtı. 2016 yılında, Twitter’da brantly.eth olarak bilinen Brantly Millegan şunları yazmıştı: “Eşcinsel eylemler kötüdür. Transgenderizm yoktur. Kürtaj cinayettir. Doğum kontrolü bir sapıklıktır. Mastürbasyon ve porno da öyle.” Sözleri “kabul edilemez” olarak nitelendirildi ve projeden sorumlu kâr amacı gütmeyen kuruluş şimdi işine son verdi.

Dijital rupi kripto için ‘harika’ olacak 🇮🇳

Hindistan’ın en büyük kripto borsasının kurucusu, dijital rupinin “harika” olacağını ve kripto para birimleri hakkında farkındalığı artırmada çok önemli bir rol oynayacağını söyledi. CoinMarketRecap podcast’ine konuşan Nischal Shetty, merkez bankası dijital para biriminin “gerçekte halka açık kripto pazarlarını büyüteceğini” tahmin etti. “Diğerleri CBDC’lerini kurarken biz kenarda bekleyemeyiz. Bunu yapmak istediği için hükümete teşekkür ederiz.”

@NFT Insta hesabı neden yasaklandı ❌

Karşılıksız tokenlere ayrılmış yüksek profilli bir hesap Instagram tarafından yasaklandı. @NFT’nin kalıcı olarak askıya alınması, sayfanın reklam olduğunu açıkça açıklamadan, tekrar tekrar sponsorlu içerik yayınladığı iddialarını takip ediyor. Övünme 1,7 milyon takipçileri ve yatırımcıları arasında Mark Cuban’ı da sayan @NFT, sayısız Instagrammer’ı dijital sanat dünyasıyla tanıştırmaktan şüphesiz sorumluydu. Ayrıntılı bir Twitter dizisinde gölgeli uygulamalarla ilgili suçlamalar yapıldı.

Müzisyen, NFT eleştirmenlerinin ‘bilgisiz’ olduğunu söylüyor 💪

Grammy ödüllü bir sanatçı, endüstri için bir hafta boyunca olumsuz manşetlerin ardından NFT’leri tutkuyla savundu. RAC, “birçok insan, NFT’lerin tüm amacının içeriği ÜCRETSİZ hale getirirken mülkiyeti kıt kılmak olduğunu gözden kaçırıyor gibi görünüyor” diye savundu. Amazon, Apple ve Spotify gibi şirketlerin kullandığı iş modellerini de “sömürücü” olarak nitelendirerek şunları ekledi: “Spotify’da ayda 3.5 milyon benzersiz dinleyicim var, ancak beş koleksiyoncudan daha fazla gelir elde ettim.”

WWF en son NFT U dönüşü gerçekleştiriyor ↩️

WWF, bir tepkiden sonra “mantarsız hayvanlar” satışının fişini aniden çekti. Nesli tükenmekte olan 10 türün toplanmasının, hayır kurumunun koruma çalışmaları için para toplanmasına yardımcı olacağı umuluyordu – ancak eleştirmenler, satışın çevre dostu kimlik bilgileriyle çeliştiğini söyledi. Bir muhalif, WWF’nin hareketinin “şaşırtıcı derecede aptalca” olduğunu söyledi. Hayır kurumu yaptığı açıklamada, “yargılamanın” sona erdiğini duyurdu ve şunları ekledi: “Hepimizin bu yeni pazar hakkında öğrenecek çok şeyi var.”

Kriptoda yükselen 13 yıldız ortaya çıktı 🚀

Decrypt’teki arkadaşlarımız bir liste hazırladılar. 13 kriptonun geleceğini yazmaya yardım etmeye hazır insanlar – endüstrinin ilk efsaneleri kadar ünlü olmaya devam edebilecek yeni yüzler.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu