Akademi

Crypto News, 8 Şubat: Endüstrinin Toksisitesi Maruz Kaldı

Diğer yandan bugün, merkezi olmayan kitle fonlaması platformları Julian Assange’ın özgürlük kampanyasına yardım ediyor ve kamyoncular aşı zorunluluklarına karşı toplanıyor.

Ama önce – abone bültenimize.

Blok zincirinde transfobik taciz gönderildi 🚨

Projenin operasyon direktörünü geçmişteki saldırgan tweetleri için eleştiren bir Ethereum İsim Hizmeti kullanıcısına blok zincirinde transfobik mesajlar gönderildi. Kötüye kullanımı alan Dame.eth, CoinMarketCap’e “birinin nefret dolu bir mesajı blok zincirinde kalıcı olarak manuel olarak kodlamak için zaman ayırması ve bana göndermek için ücreti ödemesi konusunda şoke olduklarını” söyledi. Sorumlularla konuşurken, “Durun. Zehirinizle kripto ve Web3’e korkunç bir itibar kazandırıyorsunuz” dediler.

SuperRare çalışanı ırkçı tweet’lerin ardından dışarı çıktı ❌

Dijital sanat pazarı SuperRare, tarihi tweet’leri yeniden ortaya çıktıktan sonra kıdemli topluluk yöneticisiyle yollarını ayırdı. Sosyal ağda paylaşılan ekran görüntüleri, başlangıçta @ashnichrist’in Kanye West şarkı sözlerini alıntılarken N kelimesini kullandığını gösterdi. Ancak bir Twitter Spaces sırasında, geçmişinden başka tweet’ler ortaya çıktı, bunlardan biri “Meksikalılardan nefret ediyorum” dedi. Spaces sırasında konuşanlardan bazıları “öfkeli” olduklarını söyledi ve ekledi: “Tüm topluluğuma saygısızlık ettin.”

Metaverse benimsemesi oldukça yavaş olabilir 👀

Yeni araştırmalar, sanal dünyalara büyük bahis oynayan şirketler için hayal kırıklığı yaratan bir okuma oluşturabilir. Gartner, 2026 yılına kadar insanların %25’inin metaverse’de günde en az bir saat geçireceğini tahmin ediyor – bu iş, alışveriş, öğrenme veya eğlence için olsun. Karşılaştırıldığında, tahmini bir %35.6 Mart 2021 itibarıyla dünya nüfusunun yüzde 50’si Facebook’u kullanıyor ve sitede günde ortalama iki saat 24 dakika harcıyor. Bir dizi rakip metaverse platformu hakimiyet için yarışıyor.

Özgürlük Konvoyu Bitcoin’e Dönüyor 🚛

Bir grup Kanadalı kamyoncu, GoFundMe kampanyaları durdurulduktan sonra Bitcoin’e döndü. Özgürlük Konvoyu, kitle fonlaması sitesi bağışların askıya alındığını duyurmadan önce 9 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Grup, ABD-Kanada sınırını geçen kamyonculara uygulanan aşı zorunluluğunu protesto ediyor. Kripto dostu platform Tallycoin’de 4300 kişinin toplam 12,4 BTC katkıda bulunduğu yeni bir kampanya kuruldu.

AssangeDAO rekor kırdı 💰

“Julian Assange’ın kurtuluşu için savaşan” merkezi olmayan özerk bir örgüt, 15.000 ETH. Fonlar, merkezi olmayan JuiceBox platformu aracılığıyla toplanıyor ve beş gün içinde kampanya, sitenin tarihteki en büyük DAO zammı rekorunu kırdı. Bu taç daha önce, ABD Anayasasının nadir bir kopyasını satın almak için talihsiz bir girişim olan AnayasaDAO’nun elindeydi.

Tesla BTC’yi satın alalı bir yıl oldu 😧

Tesla, 2021’de Bitcoin’inden sağlıklı bir kâr elde etti, ancak yine de değer düşüklüğü kaybı yaşadı. 101 milyon dolar yıl boyunca. Elektrikli araç üreticisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir başvuruda, BTC’sinin değerinin 31 Aralık’a kadar 1,99 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Tesla’nın başlangıçta Bitcoin değerinde satın aldığı düşünülürse bu hiç de fena değil. 1,5 milyar dolar yılın başında – daha sonra satış %10 Piyasanın likiditesini test etmek için.

KPMG Kanada, BTC ve ETH’ye yatırım yapıyor 🚀

Kripto para birimlerinde kurumsal kabul, Kanada’daki KPMG’nin kurumsal hazinesine Bitcoin ve Ether’i eklediğini duyurmasıyla yeniden toparlanıyor gibi görünüyor. Denetim, vergi ve danışmanlık firması, dijital varlıkların sunduğu fırsatın kurumsal yatırımcılar tarafından “dikkate alınması gerektiğini” söylüyor. Bloomberg’e gönderilen bir e-postada şirket, deneyimin “müşterilere ve potansiyel müşterilere kripto varlık hazinesi tahsisi sürecinde rehberlik edebileceği” anlamına geldiğini ekledi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu