Akademi

CryptoPunk NFT Rekorları Kırdı ve 23,7 Milyon Dolara Sattı

CryptoPunk #5822 birçok nedenden dolayı arzu edilir görülüyor. Var olan dokuz Alien Punk’tan sadece biri ve tek bir özelliği var: mavi bir bandana.

Bir CryptoPunk NFT satıldı 23,7 milyon dolar — koleksiyonun gördüğü en büyük işlem için yeni bir rekor kırdı.

Bu, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini iki katından fazla 11.8 milyon dolar Bu, Haziran 2021’de görüldü ve dünyayı çevreleyen çılgınlığın 10.000 benzersiz bir şekilde oluşturulmuş karakterler ölmekten uzaktır.

CryptoPunk #5822’nin el değiştirdikten sonra değerini şişirmek için yıkama ticaretinin suçlanacağına dair spekülasyonlar vardı. 8.000 ETH.

Ancak o zamandan beri NFT’nin, Zincir CEO’su Deepak Thapiyal tarafından, koleksiyonu oluşturan Larva Labs tarafından işletilen bir pazar yerinden doğrudan alındığı ortaya çıktı.

CryptoPunk #5822 birçok nedenden dolayı arzu edilir görülüyor. Bu, var olan dokuz Uzaylı Punk’tan yalnızca biri – ve birkaç karakterin bir dizi ayırt edici özelliği olmasına rağmen, bu serserinin yalnızca bir tane var: mavi bir bandana.

Bazı NFT’ler düzenli olarak el değiştirirken, bu serseri en son Temmuz 2017’de – koleksiyonların ana akıma çarpmasından çok önce – satıldı. 8 ETHdeğer 1,646 dolar o zaman.

Bu, CryptoPunk’ın ETH değerinin arttığı anlamına gelir. %99,900dolar değeri şaşırtıcı bir şekilde artarken 1.397.226.

Thapiyal, işlemi finanse etmek için Bileşik Finans’ı kullandığını doğruladı ve şunları yazdı:

“Temelde ETH’nin girmesi uzun sürdü. #DeFi FTW.”

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Şimdiye kadar satılan en pahalı NFT’lerin lider tabloları sürekli değişiyor – Beeple’ın epik çalışması Everydays: The First 5,000 Days inatla 1’de kalıyor 69.3 milyon dolar.

Beeple’ın çalışmalarından bir diğeri – Human One – ikinci sırayı da yönetmişti. 29 milyon dolar. Dramatik 3D heykel, Ethereum blok zincirinden görüntüler çeken video ekranlarıyla donatıldı.

Ancak İnsan Bir, bu hafta AssangeDAO’nun Pak tarafından yaratılan bir NFT’yi satın almasıyla 2. sıradaki yerini aldı. 54 milyon dolar – ile 100% WikiLeaks kurucusunun ABD’ye iade edilmesine karşı verdiği mücadelede savunmasını destekleyen bir vakfa giden gelirin yüzdesi

Human One şimdi 3. sıradayken, CryptoPunk #5822 4. sırada yer alıyor – ancak şimdi soru, burada daha uzun süre kalıp kalmayacağı.

Bu ayın sonlarında Sotheby’s çok satacak 104 CryptoPunks ve toplu olarak getirecekleri tahmin ediliyor 20 milyon dolar ile 30 milyon dolar 23 Şubat’taki canlı akşam müzayedesinde.

Sektörü izleyenlerden bazıları, bu tahminin, tek bir serserinin büyük bir şok için çekiç altına girdiği konusunda inanılmaz derecede muhafazakar olduğuna inanıyor. 11.8 milyon dolar Haziranda.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu