Kripto Para

Decentraland’ın ‘fijital’ hareketi MANA, LAND satışları için katalizör olabilir mi?

Hem Decentraland hem de The Sandbox, Metaverse’i halka arz ediyor. Ne yazık ki, mevcut piyasa koşulları nedeniyle planları çalışmıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Decentraland geri adım atmak istemiyor gibi görünüyor. Metaverse’i ana kitleye ulaştırmak için yaptığı son çaba, aynı şeyin kanıtı olabilir.

Merkezsiz x Bulova

İki gün önce yapılan bir duyuruya göre Decentraland şimdi de dünyaya yeni bir “fijital” saat tanıttı. Bulova tarafından D-Cave ile ortaklaşa başlatılan saat, Metaverse’de giyilebilir olarak tanımlandı ve daha fazla ayrıntının 10 Mart’a kadar paylaşılması amaçlandı.

Bulova, 147 yıllık bir marka olarak pazarda güçlü bir varlığa sahiptir. Ve şirketin sanal dünyaya geçiş yapmasıyla Decentraland, Metaverse’e katılmak için daha fazla marka kullanıcısını çekecek.

Plan işe yararsa, o zaman Decentraland, zincir üzerindeki veriler Decentraland’ın pek iyi gitmediğini gösterdiğinden, insanlardan bir miktar yatırım çekebilecek.

Örneğin, ARAZİ satışları yükselmek yerine azalmaktadır.

Decentraland arsa satışları Kasım ayında fırladı ve 1.551 arsaya kadar satmayı başardı ve 13.6 milyon dolar getirdi. Ancak ARSA satışları 1.328’e düşmesine rağmen hacimler Ocak ayında 16 milyon dolarla çok daha yüksekti.

Decentraland LAND satışları | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Bunun nedeni, benzersiz sahiplerin sayısının önemli ölçüde düşmesidir.

ARSA sahipleri Kasım ve Aralık ayları arasında 1100 kişi artarken, Ocak ve Şubat ayları arasında aynı rakam sadece 549’du.

Decentraland günlük benzersiz sahipleri | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Doğal olarak, yeni kullanıcı eksikliği satış eksikliğine yol açacak ve sonuç olarak toplam satış hacmi de düşecektir.

Ne olursa olsun, hem LAND satışları hem de hacimler geçen ay sırasıyla 916 ve 10 milyon dolara düştü.

Decentraland Satış hacmi (aylık) | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Piyasa tarafından benimsenen yükseliş-tekrar-tekrar-düşme stratejisi, bu tür azalan büyümeden sorumludur.

Bu model aynı zamanda MANA’yı 2,41 ila 3,51 dolar arasında konsolide etti ve eski güçlü destek görevi gördü. Düşüşlere ve ihlal girişimlerine rağmen, direnç ve destek seviyeleri üç aydır sağlam ve değişmeden kaldı.

Merkezi olmayan fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu