Kripto Para

DOGE yatırımcıları için hafta sonu satış fırsatı var mı?

Dogecoin, fiyatın beş gün içinde 0.135 dolardan 0.172 dolara yükseldiği son iki haftada oldukça oynaklık gördü. Sonraki hafta, bu kazanımların çoğu geri çekildi ve Dogecoin bir kez daha eski bir talep alanının altına itildi. Bu, baskı zamanında ayıların üstün olduğunu gösterdi.

DOGE – 1H

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

0.142 dolarlık alan (kırmızı kutu), likiditenin kümelendiği grafiklerde bir yerdi. Ocak ayının sonlarında, DOGE’nin Şubat başında yukarı yönlü hareket edebilmesinden önce fiyat birkaç gün burada durdu.

Birkaç gün önce Bitcoin 44.000 dolardan 40.000 dolara düştü. DOGE’nin fiyatı da bu kırmızı kutu alanının hemen altına düştü ve onu bir arz alanı olarak doğrulamak için yeniden test etti. Bu, en azından yazı yazılırken 0,142 dolarlık alandaki satış emirlerinin alış emirlerinden daha hacimli olduğu anlamına geliyordu.

DOGE’nin bir sonraki ayağını kuzeye doğru yapması beklenmeden önce, boğaların bu satış emirlerini yemesi ve fiyatı 0.1466 doların üzerine çekmesi gerekecek ki bu da 0.158 dolara kadar çıkabilir.

Ancak, piyasadaki genel hava düşüş eğilimini sürdürdü. Dogecoin’in kısa vadeli piyasa yapısı da aşağı yönlüydü ve daha yüksek herhangi bir hareket, genellikle hafta sonları görülen düşük likidite nedeniyle olabilir.

Akılcı

Dogecoin, bu alanı geçebilirse hafta sonu kazançları kaydedebilir.

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

Saatlik RSI, yükseliş momentumunun artabileceğini göstermek için nötr 50’nin üzerine çıktı. MACD bir yükseliş geçişi oluşturdu. Ama yine de sıfır çizgisinin altında hareket ediyordu. 0.142 $ seviyesindeki arz alanı bağlamında bir satın alma fırsatı mevcut değildi.

ADX (sarı) ve -DI (kırmızı) 20 değerinin üzerinde olduğu için Yönlü Hareket Endeksi ilerlemekte olan bir ayı eğilimi göstermeye devam etti.

Çözüm

Küresel hisse senedi endeksleri son zamanlarda bir darbe aldığından, daha geniş pazardaki duyarlılık korkuluydu. Ve unutmamak gerekir ki, kripto riskli bir varlıktır. Göstergeler, yükseliş momentumunun yükselişte olduğunu, ancak trendin düşüş eğilimini korurken henüz baskın olmadığını ima etti. Hafta sonları genel olarak normalden daha düşük likiditeye sahiptir ve 0.146-0.15$’a hareket bir satış fırsatı olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu