Kripto Para

Dogecoin: Bunun ışığında yatırımcılar riskten kaçma modunda olmalı

Dogecoin fiyatı 2021’in ikinci yarısı ve 2022’nin çoğu için üzücü bir düşüş yaşadı. Bunun nedeni, Dogecoin katili Shiba Inu’nun 2021’deki en yüksek mani aşamasında dikkatleri ondan uzaklaştırması olabilir. Ne olursa olsun, DOGE Hassas bir seviyede oturuyor, kırılması dik bir çarpışmaya neden olabilir.

Çarpmak ya da olmamak

Dogecoin’in fiyatı, Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anda işlem gördüğü 0.126 $’a kabaca %82 düştü. Bu düşüş, ayı piyasasında tanık olunan çöküşlere benzer ve DOGE piyasasının aşırı satım niteliğine işaret ediyor.

Dogecoin fiyatının işlem gördüğü mevcut seviye, son savunma hattı olduğu için çok önemlidir. Hacim Profili göstergesi 0.126 doların altında işlem gören hacmin olmadığını gösteriyor. Bu nedenle, bu alana yapılacak herhangi bir hareket, tutuculardan çok az dirençle veya hiç direnç göstermeden hızlı bir düşüşe yol açacaktır.

Bu nedenle, bir çöküş DOGE’yi 0.085 dolardan ilk destek seviyesine indirecek ve bu, Dogecoin yatırımcılarının birikmeye çalışabileceği ve dolayısıyla bir dip oluşturabileceği ilk yer.

Bununla birlikte, satış baskısı yoğunsa, meme coin daha aşağı kayabilir ve 2021’in başlarında önemli miktarda işlem gördüğü 0.063 dolarlık destek seviyesini tekrar ziyaret edebilir.

DOGE’nin 0.063 dolarlık bariyeri yeniden test ettiğini varsayarsak, mevcut konumdan kabaca %50’lik bir çöküşü ve zirvesinden %90’lık bir düşüş anlamına gelir.

Kaynak: TradingView, DOGE / USDT 1 günlük grafik

DOGE fiyatlarındaki son düşüşe güven eklemek, fonlama oranındaki son artış olabilir. Bu metrik, tüccarların durumunu ve Dogecoin’e bakışlarını ortaya koyuyor. Ilımlı bir fonlama oranı, duyarlılığın dengeli olduğu anlamına gelebilir. Son derece olumlu finansman, açgözlülüğü gösterebilir ve ayrıca yerel zirveleri işaretleyebilir.

Son iki ayda, fonlama oranındaki %0.01’in üzerindeki herhangi bir artış, DOGE’nin yukarı yönlü hareketini sınırlayan bir satış baskısı ile karşılandı. Son artış da %0.01’e ulaştı ve şu anda daha da düşüyor.

DOGE fonlama oranı tablosu

Karmaşık bir notta, DOGE’nin olası çöküşü teknik açıdan mantıklı. Ancak, onu tetiklemek ve çitlerin ötesine itmek için bir katalizör gerektirir. Ve buradaki kilit nokta, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş olacaktır.

Son üç gün içinde bu durum, Rusya’nın nükleer silahları düşünebileceği bir noktaya yükseldi. Bu, bu savaşta bir dönüm noktası olabilir ve %50’lik bir çöküşü tetiklemede anahtar olabilir.

Rusya’nın saldırıları Ukrayna’daki nükleer santralin yakınında gerçekleştiğinden beri. Bu nedenle, küresel ekonomileri ve kripto para birimlerini çökertebilecek feci bir erime oluşturuyor. Dolayısıyla, tüm bu senaryolar göz önüne alındığında, yatırımcıların riskten kaçınma modunda olmaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu