Kripto Para

Dogecoin, Çığ, GALA Fiyat Analizi: 09 Mart

Piyasa son 24 saatte iyi kazanımlar elde etmesine rağmen, genel algı ‘aşırı korku’ hissini geliştirmekten kaçındı. Bu kazanımlarla Dogecoin, Avalanche ve GALA, 4 saatlik grafikte aşağı kanallarından desenli bir çıkış gördü.

Dogecoin (DOGE)

Kaynak: TradingView, DOGE / USD

24 Şubat’ta on ayın en düşük seviyesine indikten sonra DOGE, %30,5’lik bir yatırım getirisi kaydederek ve 0,136 dolar seviyesini test ederek önceki kayıplarını geri aldı.

Satıcılar 0.136 dolar direncinde devreye girerken, DOGE son dokuz gün içinde aşağı kanalda (sarı) çekildi. Bu geri çekilme, 0.115 $ işaretine yakın iki haftalık trend çizgisi desteğinde destek buldu. Sonuç olarak, boğalar desenli bir kırılma buldu ve 4 saatlik 20 EMA’sının üzerine çıktı. Alt için en yakın engel hala 50 EMA’da (camgöbeği) idi.

Basın zamanında, DOGE 0.1224 dolardan işlem gördü. Aşırı satım bölgesine girdikten sonra, RSI yükselen bir üçgende canlandı. Sonuç olarak, alıcılar avantaj elde etmek için devreye girince fiyat 40 puanlık direncin üzerine çıktı. Şimdi, 53 seviyesi, satıcılar yükseliş baskısına karşı koymaya çalışırken bir engel oluşturabilir. Ayrıca DMI çizgiler artan satın alma etkisini yeniden teyit etti, ancak henüz bir yükseliş geçişine tanık olmadı.

çığ (AVAX)

Kaynak: TradingView, AVAX / USDT

Boğalar nihayet Ocak ayının en düşük seviyesinden yeterince ivme kazanırken, AVAX 17 Şubat’a kadar %85.2’lik şaşırtıcı bir artış kaydetti. Ardından, ayılar 66 dolarlık tabanı test ederken, alt kendini arka ayakta buldu.

En son düşüş aşaması, AVAX’ı değerinin altına yönlendiren bir aşağı kanal (sarı) olarak işaretlendi. Kontrol Noktası (kırmızı, POC). Ancak, son iki hafta içinde artan yükseliş canlılığı ışığında, alıcılar bir kapanışı POC’nin üzerinde ilerletirken 70 doları kontrol etti. Böylece, desenli koparma, alt’ın yukarısında yolunu destekledi. 20-50 SMA. Şimdi, 200 SMA, alıcılar ve satıcılar arasında uzun süreli bir çatışma görebiliyordu.

Basın zamanında, AVAX %10.21 24 saatlik kazanç kaydettikten sonra 79.06 dolardan işlem görüyordu. Dengenin üzerinde seyrederken, yükseliş RSI iki gün içinde 28 puanlık bir artış gördü. Buradan herhangi bir yakın vadeli geri çekilme, 54 puan yakınında test desteği bulabilir.

GALA

Kaynak: TradingView, GALA / USDT

GALA, 0,421 dolar seviyesini koruyamamasının ardından avantajını kaybetti. Bu işareti kaybettiğinden beri, yukarıdaki seviye ile 0.181 dolar işareti arasında bir aralıkta kaldı.

Son satış aşaması, GALA’yı ortalamanın (kırmızı) altına itti. Bollinger bantları (BB). Buna rağmen, boğalar, son gün boyunca BB’nin alt bandından %11,96’nın üzerinde kazanç sağlayarak hızlı bir şekilde karşılık verdi. Şu andan itibaren, acil destek BB ortalamasının yakınında durdu.

Basın zamanında, GALA 0,23524 dolardan işlem görüyordu. bu RSI dik trend çizgisi desteği (beyaz trend çizgisi) oluşturduktan sonra sağlam bir yükseliş trendindeydi. Şimdi, 60 işaretlik direncin bir testini görebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu