Kripto Para

Dogecoin muhtemelen trendine geri dönecek, ancak ancak …

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Dogecoin (DOGE), ayılar 22 Ocak’ta 0,1456 doları destekten dirence çevirene kadar yedi ay boyunca 0,3261 ile 0,1685 dolar arasında dalgalandı. Bu düşüş aşaması, alt’ı 20-50 EMA’sının altına iten uzun vadeli bir aşağı kanal (beyaz) gördü.

Şu andan itibaren, 0.1355 dolar direncinin üzerinde kesin bir kapanış, DOGE’yi 0.14 dolar bölgesinden olası bir geri çekilmeden önce 20 EMA’sı yakınında yeniden test etmeye hazırlayacaktır.

Basın zamanında, DOGE son 24 saatte %3.8 artışla 0.1354 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin Günlük Tablosu

Kaynak: TradingView, DOGE / USD

Ekim ayının en yüksek seviyesinden bu yana, alt endeksi 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine düşerek %66’nın üzerinde düştü. Bu aşamada, 50-SMA (yeşil) güçlü bir satış noktasıydı ve tüm önemli yükseliş kurtarma girişimlerinden kaçınan biriydi.

Düşüş, köpek temalı madeni paranın, boğaların yaklaşık on ay boyunca desteklediği önemli 0.1355 $ işaretini kaybetmesine neden oldu. En son düşüş eğilimi gösteren mum çubuğu, 0.135$- 0.14$ aralığında güçlü bir arz bölgesi oluşturdu. Ayrıca, iki aylık Kontrol Noktası (kırmızı) ve 20 EMA, bu aralıkta alıcılar ve satıcılar arasında olası bir çatışmayı teyit etti.

İleriye dönük olarak, mevcut satın alma çılgınlığı, son aşağı kanalının (sarı) üst trend çizgisinin ötesinde devam ederse, DOGE, bir geri dönüş öncesinde 0.14 $ işaretini test edecek. Ancak, hacimler oldukça ağır bir şekilde düşüyor ve bu da bir kopuşun sürdürülebilir olmayacağını ima ediyor.

Satıcılar fiyatın kontrolünü ele geçirmeye başlarsa, güçlü bir geri dönüş öncesi 0.12 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi yatırımcıları şaşırtmamalı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, DOGE / USD

RSI, 42-44 aralığı direncine meydan okumaya çalışırken kendisini 35 desteğinden aldı. Dengesini bozmak için hala bu aralığın üzerinde kapanması gerekiyor.

İlginç bir şekilde, OBV daha yüksek diplere tanık oldu ve fiyatla bir yükseliş farklılığı oluşturdu. Bu okuma, önümüzdeki günlerde 0.14 dolarlık yeniden test umutlarını canlı tuttu.

Çözüm

Fiyat ve OBV arasındaki yükseliş farklılığını göz önünde bulunduran DOGE, dirençle karşılaşmadan ve muhtemelen sıkı bir aşamaya girmeden önce Kontrol Noktasını test edebilir. Ancak, meme madeni para, kral madeni para ile %77 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor.

Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, bu teknik faktörleri tamamlamak için hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu