Kripto Para

Dogecoin yatırımcılarının tekrar satın almaları için bir ‘ters çevirme’ nasıl olabilir?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Uzun vadeli görünümde, Dogecoin geçen yıl Haziran ayından bu yana düşüş eğiliminde. Fiyat, daha yüksek bir zirve belirleyemedi ve bir düşüş trendini karakterize etmek için bir dizi daha düşük dip kaydetti. DOGE boğalarının yukarı doğru dalga sürdüğü, ancak uzun vadeli eğilimin aşağı doğru kaldığı zamanlar oldu. Yükselen bir Bitcoin bir reaksiyonu katalize edebilir mi?

DOGE- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

Aralık ayından bu yana, fiyat 0,2 dolarlık arz alanını birden çok kez test etti, ancak her denemede reddedildi, en son Ocak ortasında olmak üzere.

DOGE’nin 0,34 dolardan 0,12 dolara düşmesine bağlı olarak bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi çizildi. Şubat ayının başlarında, daha geniş kripto piyasası kısa vadeli bir yükseliş gördü ve Dogecoin de öyle. Ancak bu yukarı dalga bile %23,6 geri çekilme seviyesinde 0,1723 dolardan reddedildi.

Bu, Dogecoin’in önümüzdeki haftalarda daha fazla kayıp görebileceğini gösterdi. Düşüş piyasası yapısını kırmak için DOGE’nin desteklemek için 0.1723 dolar ve 0.196 dolar seviyelerini değiştirmesi ve piyasa katılımcılarını uzun vadeli eğilimin tersine dönebileceğine ikna etmesi gerekiyor.

Akılcı

Dogecoin uzun vadeli bir görünümde düşüş eğiliminde

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

Günlük RSI, son iki ayda yalnızca birkaç kez nötr 50’yi geçti ve her iki girişimde de 60’ın üzerine çıkamadı. Kasım ayının sonundan bu yana RSI, son aylarda düşüş momentumunun önemli olduğunu göstermek için nötr 50’nin altında kaldı.

OBV’de, satın alma hacminin arttığına dair güçlü bir gösterge yoktu. OBV son aylarda daha yüksek dipler oluşturuyor – bu biraz cesaret vericiydi, ancak DOGE’yi temel alarak satın almak için yeterli bilgi değildi.

MACD de sıfır çizgisinin üzerine çıkmak için mücadele etti – sıfır çizgisinin altında bir yükseliş geçişi oluşturmanın eşiğinde olmasına rağmen, Kasım ayından beri bunu başaramadı.

Çözüm

DOGE için piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve 0.135 dolar ve 0.12 dolar seviyelerinden her sıçrama daha da zayıfladı. Basitçe söylemek gerekirse, talep son zamanlarda zayıflıyor.

Bu nedenle, riskten kaçınan yatırımcılar, satın almayı düşünmeden önce 0,135 dolar seviyesindeki dönüşü desteklemek için görmek istiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu