Kripto Para

Dogecoin yine aya mı gidiyor? Anomaliler patlayıcı bir harekete işaret ediyor …

Dogecoin fiyatı, büyük bir hareketin yolda olduğuna dair işaretler gösteriyor. Zincir üstü ölçümler de benzer bir sonuca işaret ediyor. Yakından bakıldığında, bu hareket büyük olasılıkla boğaların lehine olabilir.

Dogecoin’in parlama zamanı

Dogecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %83 düştü ve şu anda 0.11 dolar civarında seyrediyor. 29 Eylül 2021’den bugüne DOGE, üç farklı düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviye belirledi. Bu noktaları trend çizgileri kullanarak birleştirmek, düşen bir kama deseninin oluşumunu ortaya çıkarır.

Bu teknik oluşum, ilk yüksek salınım ile düşük salınım arasındaki mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %34’lük bir yükseliş öngörüyor. Kırılmanın 0.133 dolar civarında gerçekleştiğini varsayarsak hedef 0.178 dolar olur.

Bununla birlikte, yatırımcıların, maksimum ağrı noktasının 0.124 dolar seviyesindeki son kırılımına çok dikkat etmesi gerekiyor. Bu bariyerin üzerinde bir toparlanma, kenarda kalan alıcılar arasında güven aşılayacaktır ve bu gelişme, bir boğa rallisini tetiklemek için bir katalizör görevi görebilir.

Kaynak: TradingView, DOGE / USDT 1 günlük grafik

Bir saatlik aktif adresler endeksi bu yükseliş teorisini destekliyor. Aktif adreslerin sayısı 12 saatten kısa bir sürede 4.831’den 101.300’e yükseldi. Dogecoin blok zinciri ile etkileşime giren yatırımcıların sayısındaki bu ani artış, bu yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde DOGE ile ilgilendiğini gösteriyor.

Bu nedenle, yükseliş tezi, DOGE satın almak isteyen ilgili piyasa katılımcılarındaki son artıştan bir arka rüzgar alıyor.

DOGE 1 saatlik aktif adres tablosu

Ayrıca, 100.000 dolar veya daha fazla değerindeki transferlerin sayısını takip eden balina işlem sayısı da 28’den 685’e büyük bir artış gördü.

Bu metrik, yüksek net değerli yatırımcılardan ve balinalardan gelen yatırım ilgisinin bir temsilcisi olarak hizmet eder. Bu nedenle, %2,346’lık artış, balinaların da DOGE’ye yatırım yapmak istediğini gösteriyor. Piyasa katılımcıları, yükseliş trendleri sırasında balina işlem sayısındaki büyük bir artışın yerel zirvelerle çakıştığını ve trend değişikliklerini belirlemek için kullanıldığını da unutmamalıdır.

DOGE balina işlem sayısı tablosu

Sonuç olarak, Dogecoin’in fiyatı daha yüksek bir hamleye hazır görünüyor. Ancak 0.124 dolarlık direnç bariyerinin üzerinde toparlanması gerekiyor. Ancak bunu yapmamak, DOGE’yi 0.085 dolara kadar aşağı iten büyük bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

Ayılar geri adım atmayı reddederse, köpek temalı kripto, mevcut konumdan %46’lık bir çöküşü gösterecek olan 0.063 dolarlık destek seviyesini yeniden test edebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu