Kripto Para

Zcash: Bu seviyede bir satın alma fırsatı sağlamak için piyasa yapısını bozar mı?

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ekosistemdeki en büyük gizlilik madeni paralarından biri olan Zcash, son birkaç gün içinde fiyatların yükselmesiyle ilgide bir canlanma yaşadı. Zincirdeki aktif adreslerin sayısı, geçtiğimiz ay ortalama 30 binden, yazı yazılırken 81 bin’e neredeyse üç katına çıktı.

Ağdaki işlem hacmi 227 milyon dolar olurken, Ethereum’un 24 saatlik hacmi 6 milyar dolar oldu. Grafiklerdeki piyasa yapısındaki kırılma, Zcash için daha fazla kazanç sağlayabilir mi?

ZEC-1D

Kaynak: TradingView’de ZEC / USDT

Aralık ayının başından ve biraz daha öncesinden bu yana, ZEC günlük zaman diliminde düşüş eğiliminde. Bununla birlikte, son iki ayda fiyat bir dizi yüksek dip yaptı. Aynı zamanda, çok yakın zamana kadar 130 dolarlık direnci aşamadı.

Basın zamanında, fiyat da 142 doları aştı ve onu desteklemek için çevirmiş gibi görünüyordu. Piyasa yapısı artık yükseliş eğilimindeydi – daha yüksek dipler oluşmuştu ve düşüş trendinin en son en düşük seviyesi de kırıldı.

Bu nedenle 142 dolarlık alanın (camgöbeği kutusu) yeniden test edilmesi bir satın alma fırsatı olabilir. Bu satın alma, kar al seviyeleri olarak 172 dolar ve 190 doları hedefleyecektir. 142 doların altında bir kapanış bu senaryoyu geçersiz kılacaktır.

Akılcı

Zcash üç aylık düşüş trendini kırmış gibi görünüyor - sırada ne var?

Kaynak: TradingView’de ZEC / USDT

Günlük grafikte RSI, güçlü yükseliş momentumu göstermek için 60’ın üzerine çıktı. Günlük RSI 60’ın üzerine çıktığında ZEC sıklıkla iyi performans gösterdi. OBV de son haftalarda yükseliyordu ve turuncu noktalı çizginin üzerine tırmanıyor gibi görünüyordu. Bu, alım hacminin yüksek olduğunu ve güçlü yükseliş trendine güvenilirlik kazandırdığını gösterdi.

DMI henüz güçlü bir yükseliş trendi göstermedi ama + DI (yeşil) 20’nin oldukça üzerindeydi ve ADX (sarı) 20’nin üzerine çıkmanın eşiğindeydi.

Çözüm

130 dolar ve 142 dolar direnç seviyeleri kırıldığında uzun vadeli düşüş piyasası yapısı kırıldı. Yazım sırasında, 142 dolarlık alan yeniden ziyaret edilebilir ve 172 dolar ile 191 dolar hedefiyle ZEC yatırımcıları için bir satın alma fırsatı olabilir. 140 doların altında bir günlük seans bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu