Kripto Para

Dogecoin’in yakında 0.10 dolara ulaşma olasılığını değerlendirmek

Dogecoin, 2021’de en popüler kripto para birimlerinden biriydi. Hiçbir zaman ana akım bir varlık olmadığı için memecoin olarak anılıyor. Ancak ralli yaptı ve yatırımcıların beklentilerinden daha iyi ralli yaptı. Öyle ki kısa sürede dünyanın ilk on kripto para birimi arasına girdi.

Bununla birlikte, hype’ın geç ortadan kaybolduğunu belirtmek ilginçtir. Ve aynı şey son zamanlarda açıkça görülüyor.

Dogecoin 0.1 doların altında mı?

Altcoin, dokuz aydan fazla bir süredir grafiklerde değerini kaybediyor. Aslında Mayıs 2021’den bu yana bir ralli kaydetmedi. Sonuç olarak 0,69 dolar DOGE’nin şu ana kadar ulaştığı en yüksek seviye. Aksine, yazı yazıldığı sırada kripto para 0.12 dolar civarında oyalandı.

DOGE’ye olan talep aylar içinde kademeli olarak azaldı. Makro zaman dilimi boyunca, mem parası, boğaların dinlenmesiyle bir şekilde konsolide oldu. Ayrıca, boğalar genellikle DOGE’ye değerinin %10’undan fazlasına mal olan fiyat düşüşlerine tanık oldu. Göreceli olarak marjinal düzeltmeler bile, toparlanma ile dengelenmedikleri için önemli görünmektedir.

Yazma sırasında, altcoin her geçen gün bir sonraki destek seviyesine yaklaşıyor gibiydi. Ve eğer trend tersine dönmezse, token daha da düşecek. MACD de bu anlatıyı destekliyor gibiydi. Bununla birlikte, ADX henüz aktif trendin güçlü olup olmadığını belirtmedi.

Dogecoin fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ancak piyasa koşulları ne olursa olsun yatırımcılar düşüşe karşı ellerinden geleni yapıyorlar.

Öncelikle Shiba Inu’dan farklı olarak DOGE yatırımcıları sadece ağda aktif olmakla kalmıyor, katılımları da artıyor. Olumsuz durumlarda bile. Ortalama 60 bin adresten Dogecoin yatırımcılarının sayısı 144 bin ile zirve yaptı.

İkincisi, bir döküm nedeniyle fiyatın düşmesini önlemek için DOGE sahipleri mümkün olduğunca HODLing yapıyor. Alt’ın Ortalama Madeni Para Yaşına göre, örneğin, Kasım ayından bu yana, yatırımcılar toparlanma umuduyla bilinçli olarak birikiyor.

Dogecoin ortalama madeni para yaşı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Bu, HODler dağılımındaki değişiklikle de desteklenebilir. Biriktirmeye geçişten kısa bir süre sonra, 1 haftadan 1 aya kadar olan 25-26 Milyar DOGE, 1 aydan 3 aya kadar olan kohorta geçti. Ve Ocak ayının sonunda, aynı durum 3 aydan 6 aya kadar olan kohorta kaydı.

Zamana göre Dogecoin arz dağılımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu, piyasada ralli olmamasına rağmen yatırımcıların DOGE’lerini HODLing’leri olduğu anlamına geliyor. Eh, bu sadece önemli değil, aynı zamanda DOGE’nin listeleri daha da aşağıya çekmesini de engelliyor.

Yatırımcılar DOGE’yi desteklemeye devam ettiği sürece, belki de kriptonun yakın zamanda 10 sentin altına düştüğünü görmeyebiliriz. Bunun başka bir toparlanma rallisi için yeterli olup olmadığını söylemek zor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu