Kripto Para

‘Doxxing’ tamamlandığında, Şubat 2022’de Bored Apes’in YG için sırada ne var?

2021’in sonlarında, Chainalysis’in NFT pazar sahnesiyle ilgili bir raporu, o yılın Ağustos ayının son haftasından başlayarak gönderilen toplam değerde “göze çarpan bir artış” olduğunu belirtti. İddiaya göre bu, Bored Ape Yat Kulübü’nün yeni bir koleksiyon çıkarmasından sonra geldi.

Şimdi, yaklaşık yarım yıl sonra, BAYC değer olarak nerede duruyor? Ve şok edici bir gelişme kaderini değiştirebilir mi?

Rakamlar muz oldu

bu Ağımız haber bülteni, Bored Ape NFT’leri hakkında bazı müthiş bilgiler ortaya çıkardı. Örneğin toplam işlem hacmi 1,3 milyar doları aştı. Dahası, Ağustos 2021 hacim olarak 292 milyon dolarlık en yüksek seviyeleri görürken, Ocak 2022 278 milyon dolar ile ikinci oldu.

Cüzdanlar söz konusu olduğunda, Ağımız Tüm Bored Ape’lerin yarısına yakınının kendi cüzdanlarındaki tek maymun olduğunu kaydetti. Ayrıca, satılan bir Bored Ape NFT’deki en yüksek yatırım getirisi 170x civarındayken, ilk 1000 cüzdana bakıldığında ortalama 30x’e yakındı.

Bununla birlikte, Bored Ape Yat Kulübü, son zamanlarda sayılarının yanı sıra nedenlerle de haberlerde yer alıyor.

Maskeni çıkar, maymun adam

tarafından bir soruşturma Buzzfeed BAYC’nin arkasındaki kurucuların isimlerini ve mesleklerini açıkladı. İkisi Florida’lı otuzlu yaşlarında ve okuma ve yaratıcı yazmaya ilgi duyduklarını ifade ettiler. Kriptoya girdikten sonra, bir illüstratör ve iki mühendisin uzmanlığını kullanarak bir NFT koleksiyonu üretmek için işbirliği yaptıkları bildirildi.

Raporun yayınlanmasının ardından, kripto topluluğu bir kargaşa çıkardı. Bazıları, BAYC’nin milyar dolarlık işlem hacimlerini göz önünde bulundurarak Buzzfeed’in soruşturmasının garantili olduğunu iddia ederken, diğerleri, maymun NFT’leri gibi zararsız bir şey üzerinde çalışan isimsiz yaratıcıları ifşa etmenin kamu yararına olmadığına inanıyor.

BAYC’ler kurucu ortaklar belirtilmiş Twitter hesaplarında “doxxed” olduklarını – Bir kişinin mahrem detaylarını dijital araçlar aracılığıyla ifşa etmeyi ve yayınlamayı ifade eden bir eylem.

Merakla, kripto topluluğundaki diğerleri, BAYC’nin kurucularının, ekibin takip etmeyi planladığı ticari girişimlerin halka açık doğası göz önüne alındığında bir gizlilik ihlali iddiasında bulunamayacaklarına dikkat çekti.

Şimdi soru şu: Bu anonimlik kaybı, Bored Apes’in Şubat 2022’deki yatırım getirisini etkileyecek mi?

BAYC, çok havadar değil

Defi Llama’ya göre Bored Ape Yacht Club’ın günlük hacmi 30 Ocak’tan beri düşüyor. Basın zamanında, BAYC’nin günlük hacmi 268.9 ETH idi. Bu, %81,51’lik bir düşüş oldu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu