Kripto Para

Duyarlılık olsun ya da olmasın, yakında Dogecoin rallisine bahse girmelisiniz

Dogecoin (DOGE), Ekim ayı zirvelerinden düştüğünden beri 0.162 dolar işaretini defalarca test etmeye devam etti ve onu dirence çevirdi. O zamandan beri, 0.11 dolar tabanına çekilene kadar daha düşük dipler işaretliyor.

Bundan sonra, trend çizgisi desteğinin (beyaz, kesikli) üzerinde kesin bir kapanış, DOGE’yi 0.12 $ bölgesinden olası bir geri çekilmeden önce EMA şeritlerinin yakınında bir yeniden test için konumlandıracaktır. Basın zamanında, DOGE son 24 saatte %5,53 düşüşle 0,1165 dolardan işlem görüyordu.

DOGE 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, DOGE / USD

0,33 dolardan geri döndüğünden beri, meme madeni parası %68’in üzerinde düştü ve 24 Şubat’ta on ayın en düşük seviyesine geriledi. Birkaç kez hariç, EMA şeritleri son dört ayda bir yükseliş eğilimine girmekten kaçındı.

Düşüş, alt grubun, boğaların on aydan fazla bir süredir desteklediği 0.1360 dolarlık kritik değeri kaybetmesine neden oldu. En son düşüş eğilimi gösteren şamdanlar, 0.123$- 0.119$ aralığında güçlü bir arz bölgesi oluşturdu. Ayrıca, Kontrol Noktası (kırmızı) ve 50 EMA boğalar için güçlü bir toparlanma bariyeri oluşturmaya devam edecek.

İleriye dönük olarak, mevcut trend çizgisi desteği, alıcıların serpintileri önlemek için savunması için kritik öneme sahiptir. İyileşen genel hissiyatı akılda tutarak, bu desteğin üzerinde bir kapanış, uzun vadeli düşüş trendine geri dönmeden önce bir POC yeniden testine yol açacaktır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, DOGE / USD

Düşüş eğilimi gösteren RSI, orta hat desteğinden ayrılırken, 33-36 aralığı desteğinde düzleşiyor gibiydi. Bu bölgeden herhangi bir toparlanma, ani direncini test etme şansı yaratabilir.

Ayrıca, CMF orta çizginin üzerinde sallandı ve fiyatla birlikte bir yükseliş farklılığı öngördü. Bu okuma, bir yükseliş dirilişi olasılığını gerektirdi. Ancak MACD hatları düşüş eğilimindeyken, boğalar 0.115 dolarlık desteği savunmayı zor bulacak. Bu durumda, bir geri dönüş düşünülmeden önce 0.111 $ işaretine doğru bir düşüş daha düşünülebilir.

Çözüm

CMF’de bir yükseliş farklılığı ile, 50 EMA’sına kısa vadeli bir geri dönüş olası olacaktır. Ancak bunun için boğaların trend çizgisi desteğini sağlaması ve daha yüksek hacimlerde bir toparlanmayı teşvik etmesi gerekiyor. Bununla birlikte, meme madeni para, kral madeni para ile %77 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, bu teknik faktörleri tamamlamak için hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu