Akademi

Ebeveynlerden nasıl para kazanılır

Ebeveynlerinize yardımcı olacak görevler yapmak, yaptıkları her şey için teşekkür etmenin harika bir yoludur. Ve ortaya çıktı ki, onlara yardım etmek için yapabileceğiniz ve size gerçekten para kazandıran bazı kolay şeyler var.

Kredi: pixelheadphoto digital skilet – Shutterstock

Pek çok öğrenci için veli desteği olmadan üniversitede maddi olarak geçinmek zordur. Hükümet genellikle Öğrenci Kredilerini, anne babanız ne kadar çok kazanırsa, üniversitede size o kadar çok para verecekleri varsayımıyla hesaplar ve sonuç olarak size daha küçük bir kredi sunar.

Sorun şu ki, birçok nedenden dolayı tüm ebeveynler çocuklarına üniversitede para vermiyor. Bu, bazı öğrencilerin daha büyük Bakım Kredileri alan diğerlerine kıyasla finansman açığı yaşamasına neden olur.

Ailenizden para alsanız bile, bunun yeterli olmadığını ve daha fazlasını istemenin her zaman kolay olmadığını görebilirsiniz.

Ebeveynlerinizden para istemek konusunda rahat değilseniz, aşağıda onlara yardım ederken size para kazandırabilecek birçok fikrimiz var.

 • Arkadaşına tavsiye etme şemaları

  çantadaki para

  Kredi bilgileri: Yevgen Kravchenko, kamui29, Bell Photography 423 – Shutterstock

  Ebeveynlerinizi farklı kuruluşlara yönlendirmek, bunun için harika bir yoldur. sen ve onlar bedava para almak için.

  Size ve anne babanıza karşılıklı yarar sağladığından emin olmak için, düzenli olarak kullandığınız ve anne babanızın da yararlı bulabileceğini düşündüğünüz web sitelerini ve hizmetleri düşünün. Ardından, bu şirketlerin bir arkadaşına tavsiye planı olup olmadığını görmek için çevrimiçi bir göz atın.

  Bu planların çoğu, nakit ödüller veya uygulama içi kredi sunar. Örneğin, PayPal’ın bir arkadaşına tavsiye et şeması, sizin ve davet ettiğiniz kişinin, tavsiye bağlantınız aracılığıyla kaydolduktan sonra 5£* üzerinde harcama yapması veya göndermesi koşuluyla, her birinin 10£* kazanmasını sağlar.

  Yönlendirme bağlantınızla 50 £*’a kadar kazanabilirsiniz, bu nedenle hem annenizi hem de babanızı (ve belki birkaç arkadaşınızı) yönlendirirseniz, her biri bir onluk alabilir ve kişi başına £ 10* alabilirsiniz. .

  Bankalar genellikle arkadaşlarınızı ve ailenizi tavsiye etmek için en büyük nakit ödüllere/kuponlara sahiptir (genellikle yaklaşık 100 £). Ancak, bu tekliflerin öğrenci banka hesaplarıyla ilgili olması olası değildir. Bunun yerine, üniversitedeyken, iyi kayıt teklifleri sunan bankaları ayrı ayrı aramak sizin ve aileniz için daha yararlı olabilir.

  Ardından, mezun hesabınızın süresinin dolacağı birkaç yıl içinde, ebeveyninizin bankasının size ve onların para kazanmasına yardımcı olabilecek iyi bir arkadaşına tavsiye planı olup olmadığını görmek için iyi bir zaman olabilir.

  * Fiyatlar yazıldığı sırada doğrudur.

 • Cashback siteleri aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yapın

  Bir dahaki sefere ebeveynleriniz bir şey satın almayı planlıyorsa, bir geri ödeme sitesi veya uygulaması aracılığıyla onlara satın almayı teklif edin. Bu onlara ekstra bir kuruşa mal olmayacak, ancak satın alma işleminden para kazanmanıza izin veriyor.

  Cashback’e aşina değilseniz, bir şeyler satın aldıktan sonra parayı geri almanın kolay bir yolu. Geri ödeme almak için tam kılavuzumuz süreci ayrıntılı olarak açıklar.

  Süpermarket para iadesi uygulamalarına da göz atın – ebeveynlerinizin genellikle satın aldığını bildiğiniz bir üründe promosyon olduğunu görürseniz, onlar için satın almayı teklif edin. Ebeveynleriniz size öğenin tam maliyetini geri ödeyebilir ve daha sonra geri ödeme ödülünü elinizde tutabilirsiniz.

  Başkası adına bir şey satın alabileceğinizden emin olmak için kullandığınız geri ödeme sitesinin Şart ve Koşullarını kontrol edin.

  Örnek olarak, yazı yazarken TopCashback, Şartlar ve Koşullarda, yakın arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz adına ara sıra geri ödeme işlemi yapmaktan mutluluk duyduklarını söylüyor. Ancak, hesabınızı başka birçok insan adına bir şeyler satın almak için kullanmamalısınız.

 • Faturalarını değiştir

  Ebeveynlerinizin enerji sağlayıcılarını değiştirmelerine yardımcı olmak, paradan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir ve teşekkür olarak bir miktar para alma potansiyeliniz vardır.

  Kaydolmak için düşük fiyatlar ve nakit ödüller sunan gaz ve elektrik sağlayıcılarını arayın. Ebeveynleriniz onlara geçerse, daha düşük aylık faturalar alarak fayda sağlarlar ve muhtemelen aldıkları parayı size bir kayıt bonusu olarak verebilirler.

  Ebeveynleriniz halihazırda yeşil bir enerji sağlayıcıyla çalışmıyorsa, bunun geçiş yapmak için iyi bir neden olacağını onlara vurgulamaya değer. Bu sadece onlara para kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda karbon ayak izlerini azaltmaya da yardımcı olacaktır.

  Rekabetçi fiyatlara sahip yeşil enerji sağlayıcısına bir örnek Octopus Energy’dir. Kaydolmak için 50 £ kazanabilirsiniz (daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayın).

  Ebeveynlerinizin enerji sağlayıcılarını değiştirmesine yardımcı olmanın yanı sıra, geniş bant sağlayıcılarını değiştirmeyi de teklif edebilirsiniz. Bazı sağlayıcılar, kaydolduğunuzda kuponlar verir – en iyi geniş bant fırsatları kılavuzumuzda daha fazlasını öğrenin.

 • En iyi fırsatları bulun

  Öğrenci bütçesiyle yaşarken, en iyi fırsatları aramak ikinci doğa haline gelir.

  Her halükarda harika tekliflere göz kulak olacağınızdan şüpheniz olmasın, ebeveynlerinizin düzenli olarak satın aldığı ürünlere daha ucuz alternatifler arayabilirsiniz. Bu şampuandan kahveye, evcil hayvan mamasına kadar her şey olabilir.

  Normalde harcadıklarından daha düşük bir fiyata bir şey bulduğunuzda, onlar için satın almayı teklif edebilirsiniz. Maliyetteki farkı korumanızdan memnunlarsa, size genellikle ürün için harcayacakları tutarı geri ödeme artı ekstra bir ödeme olarak ödeyebilirler.

  Bu, onlar için başka türlü harcadıklarının ötesinde ekstra bir masraf olmayacak ve biraz para kazanmanıza yardımcı olabilir.

  En son fırsatlardan haberdar olmak için haftalık fırsatlar e-postamıza kaydolun. Kaydolduktan sonra, bir dakikalık kullanışlı bir bütçe tablosu içeren ücretsiz öğrenci para paketimizi de alacaksınız.

  Ayrıca, ebeveynleriniz için çevrimiçi alışveriş yaparken, biraz daha fazla para kazanmak için geri ödeme siteleri aracılığıyla bir şeyler satın almayla ilgili önceki ipucunu unutmayın.

 • ayak işlerinde yardım

  alışveriş sepeti öğeleri meyve sebze

  redit: goffkein.pro – Shutterstock

  İster dönem boyunca ebeveynlerinizle birlikte yaşıyor olun, ister tatil için geri dönmüş olun, onlara ayak işlerinde yardım etmeyi teklif edebilirsiniz. Bu size para kazanma şansı verirken onlara zaman kazandıracaktır.

  Bunu yapmakta rahatsanız, süpermarkete veya Postaneye gitmeniz veya onlar için benzer işler yapmanız karşılığında küçük bir ücret talep edebilirsiniz.

  Bununla birlikte, sadece yürüyerek ödül kazanmanız mümkündür, yani ayak işleri, ailenizin size ödeme yapmasına gerek kalmadan mali durumunuzu artırabilir.

  Yürüyerek para kazanma kılavuzumuzda daha ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, Sweatcoin ve winwalk gibi uygulamalar size adım sayınıza göre ödüller sunar. Bu ödüller arasında kuponlar, indirimler ve hatta ücretsiz şeyler bulunur.

  Ödüllere hak kazanmak için adil sayıda adım atmanız gerekir. Ancak, anne babanızı işten kurtaran işler yapmak hem onlar için faydalıdır hem de günlük adım sayınızı artırmanız için iyi bir yoldur.

 • ev işleri yap

  Anne babanız ev işlerini yapmanız karşılığında size biraz para vermekten memnunsa, bu evde para kazanmanız için harika bir yol olabilir.

  Ev işleri, evi temizlemeyi, çamaşır yıkamayı, araba yıkamayı, yemek hazırlamayı veya ailenizin bir bahçesi varsa, çimleri biçmeyi içerebilir.

  Ve onlar için herhangi bir temizlik yaparsanız, ev yapımı temizlik ürünlerini deneyebilirsiniz – bunlar ucuz, toksik olmayan ve çok amaçlıdır.

 • Serbest çalışma yapmak

  Ebeveynlerinize yardım etmek için becerilerinizi kullanmanın ve bu süreçte potansiyel olarak biraz para kazanmanın birçok yolu vardır.

  Örneğin, ebeveynlerinizin kendi işleri varsa veya bir topluluk kulübünde (örneğin yerel bir spor kulübünde) yer alıyorlarsa, onlar için bazı serbest işler yapmayı teklif edebilirsiniz. Bu, sosyal medya hesaplarını yönetmeyi, pazarlama materyalleri tasarlamayı ve hatta bir web sitesi başlatmalarına yardımcı olmayı içerebilir.

  Serbest çalışan olarak para kazanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için serbest çalışma kılavuzumuzu okuyun.

 • evcil hayvanlara iyi bak

  Ailenizin köpek veya kedi gibi evcil hayvanları var mı? Eğer öyleyse, aileniz uzaktayken evde kalmayı ve evcil hayvan bakıcılığı yapmayı teklif etmek kesinlikle düşünmeye değer. Onlar için büyük bir yardım olabilir.

  Profesyonel evcil hayvan bakıcılarını işe almak pahalı olabilir. Ayrıca bir evcil hayvanı tamamen yabancı biriyle bırakmak oldukça sinir bozucu olabilir – özellikle de aşina olmadıkları yeni bir yerde kalmaları gerekiyorsa.

  Ebeveynlerinizin bakış açısına göre, evde evcil hayvanlarınız yokken onlara bakıyorsanız, bu onlara biraz huzur getirmelidir.

  Ve para açısından, adil olduğunu düşündüğünüz kadarını isteyebilirsiniz. Zaten tanıdığınız sevimli bir hayvanla vakit geçireceğiniz için, para kazanmanın oldukça kolay ve eğlenceli bir yolu olmalı.

 • Hediye yerine para isteyin

  Yukarıdaki ipuçlarından hiçbiri size hitap etmiyorsa, ancak gerçekten biraz ekstra para ile yapabilirseniz, doğum gününüz veya Noeliniz için hediyeler yerine potansiyel olarak para isteyebilirsiniz. Ebeveynlerinize, sizin için zaten harcamayı planladıklarından daha fazla paraya mal olmamalı.

  Ancak bunun rahat edeceğiniz bir şey olduğundan emin olun. Ailenizden fiziksel bir hediye almayı tercih edebilirsiniz (özellikle de 21’inci yaşınız gibi büyük bir doğum günüyse), bu yüzden para kazanmanın size daha uygun birçok yolu olduğunu unutmayın.

 • Bir yanıt yazın

  Başa dön tuşu