Kripto Para

En yüksek volatilite sıçramasını kaydeden Bitcoin ile sıradaki 50.000 dolar olabilir

Çok fazla kan kaybı ve acıdan sonra Bitcoin nihayet tekrar 40.000 doları aştı. Ancak, yazı yazılırken %4,80 oranında düştü. Tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmek isteyen boğalar gözlerini deviriyor olsa da, bu sefer işlerin farklı olmasının birçok nedeni var.

Mart bir aslan gibi geldi

%14,5’lik bir rallinin 2 Mart’ta fiyatı 44.543 dolara yakın bir seviyeye çekmesinden sonra tüm gözler kral madeni paraya kilitlendi. Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapor, kuşkusuz dalgalı geçmişine bakıldığında, yükselen fiyatı ve Bitcoin’in oynaklığı için ne anlama geldiğini inceledi. Raporda belirtildiği gibi, bunun büyük bir anlaşma olduğu ortaya çıktı,

“Bu günlük fiyat artışı, Elon Musk’ın Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın aldığını duyurduğu 8 Şubat 2021’den bu yana en büyük artış oldu. 7 günlük volatilite çekimini Haziran 2021’den bu yana en yüksek seviye olan %5,4’e çıkardı…”

Yani Bitcoin uçucu ve su ıslak, düşünebilirsiniz. Ancak Arcane Research’ün raporu, bu son gelişmenin önemini de vurguladı. Volatilitedeki artış, uzmanların Bitcoin’in teknoloji hisseleri ile artan korelasyonu hakkında endişelenirken, kral madeni paranın hala kendi rotasını çizdiğini gösteriyor.

Burada ilginç olan, Bitcoin’in bu yıl üçüncü kez 40.000 ila 44.000 dolar aralığında olması. Şimdi boğalar, kral kripto paranın 44.000 dolarlık direnci kırmasını bekliyor. Ama bir sonraki hedef ne? Arcane Research’ün raporunun belirttiği gibi henüz 70.000 dolar olmayabilir,

“Üçüncü kez cazibe ise ve bitcoin 44.000 dolarlık direnci kırmayı başarırsa, 47.000 dolar dikkat edilmesi gereken bir sonraki direnç alanıdır.”

Bir sığınakta Bitcoin

Canlandırıcı bir ralliden sonra, Bitcoin’in fiyatı tekrar düştü. Basın zamanında, amiral gemisi kripto para son 24 saatte %4,80 düşerken geçen hafta %7,52 artarak 41,382.00 dolardan işlem görüyordu. Bazı analistler, Rus saldırılarının haberlerinden sonra bunu FUD’a bağladılar. yangını tetiklemek Ukraynalı bir elektrik santralinde.

Ancak savaş devam ederken, kripto yatırımcıları, ister dijital bir altın ister bir teknoloji hissesi olsun, Bitcoin’e nasıl davranılacağı sorusuyla boğuşuyor. Bu türbülans, belki de son oynaklığının arkasındaki faktörlerden biridir.

Ancak bu arada, Bitcoin stok akış yaratıcısı PlanB’nin modelini takip edenler, analistin kral para için pahalı emelleri olduğunu bilmek isteyebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu