Kripto Para

Geri çekilme mi, ralli mi? Cardano’nun bundan sonra gidebileceği yer burası.

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

İsviçre kripto para birimi ADA, 2021 yılının Şubat ayının başlarında yedi gün içinde yaklaşık %100’lük bir artışa tanık oldu. Ancak, Ağustos’tan sonra yatırımcıların ilgisi biraz azalmış gibi görünüyor. Merakla, Şubat 2022’den sonra madeni para boğaların yanında yer alıyor. Aslında, birkaç zincir üstü ölçüme göre, Cardano’nun uzun vadeli bir yatırım olarak boğa koşusu için satın almak için iyi bir varlık olabileceğine dair ikna edici argümanlar var.

Ancak Cardano için kısa vadeli görünümün düşüş eğiliminde olduğunu belirtmek önemlidir. Son birkaç gün içinde 1 doları geçemedikten sonra ADA, 0,9 doların altına geriledi. Ayrıca, fiyat talep aradığı için daha fazla olumsuzluk görebilir. İlginç bir şekilde, son 24 saat içinde, Cardano’nun arkasındaki açık pozisyon, fiyatın yanı sıra piyasalarda da düştü. Bu, kısa vadeli düşüşün güçlü bir aşağı yönlü hareketten ziyade bir geri çekilme olabileceğini düşündürdü.

ADA-1H

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

Grafiklerin gösterdiği gibi, fiyat Şubat ayı sonlarında 0,925 dolar ve 0,95 doları kırdı ve ADA 0,95 doları dirençten desteğe çevirdiğinde boğalar teşvik edildi. Bununla birlikte, Bitcoin’in kendisi 45.200 dolar civarında bir dirençle karşılaştığında, ADA da 1 dolarda bir dirençle karşılaştı.

Satıcılar 0,98 doların üzerinde oldukça güçlüydü ve fiyat kararlı bir şekilde reddedildi ve ardından 0,95 doların ve 0,925 doların altına geri çekilmeye zorlandı.

Basın saatinden önceki 24 saat, ADA’nın %7.4 kaybettiğini ve 0.925 doları dirence çevirdiğini gördü. Güneyde, talep arayışı içinde 0,817- 0,84 $ alanı (camgöbeği kutusu) tekrar ziyaret edilebilir.

Akılcı

Cardano, 1 dolardan kesin bir şekilde reddedildikten sonra düştü

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

RSI, 1 dolardaki retten bu yana grafiklerin aşağısında seyrediyor ve aşırı satımın eşiğinde olan yazının yazıldığı sırada 30.98’de duruyordu. Bu tek başına fiyatın yakında bir sıçrama göreceği anlamına gelmez. RSI’ın yanı sıra Müthiş Osilatör de son birkaç gün içinde düşüş momentumunun güçlendiğini gösterdi.

OBV de sürekli olarak listelerde aşağılara doğru kaydı.

Çözüm

Fiyat hareketi ve göstergeler Cardano için aşağı yönlü bir tablo çizdi. Yaklaşık %5’lik bir başka düşüş, ADA’nın grafiklerde işaretlenen 0.84 $ bölgesi içinde olduğunu görecektir. 0,84 dolarlık alan bir satın alma fırsatı olarak ortaya çıkabilirken, riskten kaçınan alıcıların bunu dışarıda tutması gerekebilir. Kısa vadeli piyasa yapısı bir kez daha düşüşe geçti ve 0,84 dolardan alım yapmak, trendi takip eden bir ticaret değil, karşıt bir ticaret olacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu