Kripto Para

EOS bir kez daha 1,9 doların altına gidebilir mi? Evet, sadece…

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

EOS, Kasım ayından bu yana düşüş trendinde. Ve son birkaç hafta içinde 2,5 dolardan 1,86 dolara doğru bir başka aşağı dalga daha gördü. Yazma sırasında fiyat, bu aşağı yönlü hareketin çoğunu geri aldı ve bir sonraki ayağı için aşağı doğru hazırlanıyor gibi görünüyordu. Zincir içi ölçümler ayrıca, Ethereum’un aynı dönemdeki 6.97 milyar dolarlık değerine kıyasla, önceki gün 24 saatlik 11,5 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğu için EOS’un pazar liderlerinden çok uzakta olduğunu gösterdi.

EOS-2H

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

2,58 dolardan 1,86 dolara hareket, bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizmek için kullanıldı. Bu hareket için %61,8 geri çekilme seviyesi 2,3 dolardı ve son birkaç gün içinde EOS bu seviyede reddedildi.

VPVR aracı, Kontrol Noktası’nın (POC) 2,197 dolarda olduğunu ve önemli bir seviyeyi temsil ettiğini gösterdi. Fiyat da bu seviyenin altına düştü ve 2.095 dolardan işlem görüyordu. Düşük Değer Alanı 2.05 dolardı, 2.095 dolarlık alan VPVR’de nispeten yüksek hacimli bir düğümü işaret etti.

Bu nedenle, 2,09 doların altındaki bir hareket, EOS için daha da aşağı yönlü bir haber olabilir. Bir sonraki destek seviyeleri 2,09 dolar, 2,03 dolar ve 1,91 dolar.

Akılcı

Boğalar bu alanı koruyamazsa, EOS yeni derinliklere girebilir

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

RSI, nötr 50’nin altına düştü ve 40’ın altına düştü, bu da güçlü düşüş momentumu anlamına geliyordu. CVD göstergesi ayrıca son birkaç gün içinde satış hacminin satın alma hacminden daha fazla olduğunu gösterdi. Bu satış baskısı, fiyatları aşağı çekebilir ve sürdürebilir.

Yönlü Hareket Endeksi, hem ADX hem de -DI (sırasıyla kırmızı ve sarı) 20 değerinin çok üzerinde devam eden güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi.

Çözüm

Grafikler, EOS’un son üç haftanın VAL’ini kaybetmenin eşiğinde olduğunu gösterdi. Ayrıca, EOS’un bir kez daha 1,9 doların altına düşebileceğini vurgulayan önemli bir %61,8 geri çekilme seviyesinde reddedildi. Satış baskısı son birkaç günde üstünlük sağladı ve düşüş momentumu da artıyor. 2,09- 2,03 doların altındaki bir hareket, EOS’un önümüzdeki birkaç saat veya birkaç gün içinde 1,91 dolara gittiğini görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu