Kripto Para

EOS’un son kazanımları, ileriye dönük trendde bir değişikliğe dönüşecek mi?

EOS, aralıklı fiyat hareketi dönemleriyle birlikte Eylül ortasından bu yana düşüş eğiliminde. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, fiyat 1,99 dolardan güçlü bir sıçrama gördü ve 2,69 dolardaki direnç seviyesine ulaştı. İki haftadan biraz daha uzun bir sürede %36’lık etkileyici bir koşu olmasına rağmen, Eylül ayındaki düşüş trendi kırılmadı.

EOS-12H

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

Kırmızıyla vurgulanan 3 dolarlık alan, fiyatın Aralık ayında tekrar tekrar düştüğü ve ondan sıçradığı bir alandı. Ancak Aralık ayının çoğunluğu için 3.47 dolar seviyesini geçemedi. Ocak ayının başlarında, fiyat bu talep alanının altına düştü ve onu aşağıdan yeniden test ederek bir arz alanı olduğunu doğruladı.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, fiyat daha düşük zaman dilimlerinde yükseliş eğilimindeydi, ancak 12 saatlik grafik bu sıçramanın düşüşten yükselişe doğru gerçek bir tersine dönüş yerine 3 dolar civarında kısa pozisyonlara girmek için bir fırsat olduğunu gösterdi.

Fibonacci düzeltme seviyeleri (sarı), EOS’un 6.42 $’dan 1.99 $’a hareket etmesi temel alınarak çizildi ve 3 $ seviyesini %23,6 geri çekilme seviyesi olarak gösterdi ve bu seviyeye anlam kattı.

Bu nedenle, piyasa yapısında düşüşten yükselişe geçişi düşünmek için 3 doların üzerinde bir hareket gerekli olacaktır.

Akılcı

EOS'un son kazanımları, önümüzdeki haftalarda trendde bir değişikliğe dönüşmeyebilir

Kaynak: TradingView’de EOS / USDT

RSI, Kasım ve Aralık aylarının neredeyse tamamında nötr 50’nin altında kaldı ve Ocak ayı sonlarında yalnızca nötr 50’nin üzerine çıktı. Yazma sırasında 50 değerine doğru geri düşüyordu.

Bununla uyumlu olarak, Aroon Göstergesi son üç ayın daha iyi bir bölümünün sabit bir düşüş trendinde (mavi Aroon Düşüşü’nün yüksek olduğu yerde) harcandığını gösterdi. Gösterge üzerinde hiçbir eğilimin kurulamadığı fiyat hareketinin değiştiği dönemler olmuştur.

Kümülatif Delta Hacmi göstergesi, son üç haftada sabit alım hacmi gösterdi.

Çözüm

Piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürürken, momentum 2,69 dolar direnç seviyesinde güç kaybetmiş görünüyor. Kripto paraya son üç haftada istikrarlı bir talep görüldü ancak 3 dolar boğaların üstesinden gelmesi için önemli bir seviye olarak kaldı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu