Kripto Para

Eski kalabalığın favorisi SHIB eski ihtişamına geri dönebilir mi?

Shiba Inu, kripto para birimi alanında ve dışında en çok konuşulan madeni paralardan biri oldu. En parlak döneminde, insanlar kriptoları neredeyse Bitcoin veya Shiba Inu ile ilişkilendirirdi. Eh, o görkemli günler çok geride kaldı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000088 dolardan şu anki 0,000028 dolara düştükten sonra – çok şey değişti.

Bununla birlikte, daha geniş pazarın istikrar kazanmaya başlamasıyla, Shiba Inu da dibe vurmayı başardı ve bir toparlanma umudu gösterdi. Bu ayın başında, üç gün içinde %50’nin üzerinde ralli yaptı ve az ya da çok konumunu korumayı başardı. Teknik olarak, aynı gün 50 ve 200 DMA’yı kırdı ve ertesi gün ani direnç seviyesini kırdı. RSI bile artan ivmeyi göstermeyi başardı.

SHIB / USDT | Kaynak: Tradingview

Birkaç zincir üstü ölçüm de bu çok sevilen köpek yavrusu için iyimserlik göstermeye başladı. Ciddi satış sinyalleri veren SHIB için düzeltilmiş fiyat DAA farklılığı nihayet grafiklerde bir miktar pozitiflik göstermeyi başardı. Sonunda, daha fazlasının gelmediğini gösteren küçük küçük yeşil çubuklar oluşmaya başladı.

Düzeltilmiş Fiyat DAA Iraksama | Kaynak: Santiment

NVT Oranı da fiyat iyileşmesine rağmen oldukça düşük. Bu, madeni para için çekici bir değer teklifine işaret ediyor. Bu nedenle, heyecanı seven ve kaybedecek parası olan bir yatırımcı için iyi bir satın alma fırsatı. Fiyatların çok önemli bir destek seviyesinin üzerinde kalmasıyla, büyük bir yukarı yönlü potansiyele sahip düşük riskli bir giriş olarak kabul edilebilir.

NVT Oranı | Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, çoğunluğa atlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç endişe verici işaret de var. En iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan SHIB madeni paralarının arzı, geçmişte istikrarlı bir şekilde düşüyor. Tersine, borsalardaki madeni para arzı büyük bir artış gördü.

En iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan jetonlar ile borsa adresleri tarafından tutulan jetonlar | Kaynak: Santiment

Ve bununla birlikte, Shiba Inu’nun en karakteristik özelliklerinden biri olan sosyal hakimiyeti de – daha iyi bir kelime olmaması için – durgundu. Aşağıdaki tabloya bir göz atın, en parlak döneminde – SHIB, sosyal etkileşimler açısından bloktaki açık ara en aktif paralardan biriydi ve şimdi çok düşük seviyelere düştü.

Sosyal Hakimiyet | Kaynak: Santiment

Genel olarak, Shiba Inu için işlerin pek parlak görünmediği kabul edilebilir. Madeni paranın kaybettiği ihtişamını yeniden kazanması ve grafiklerde bir miktar toparlanma göstermesi biraz zaman alabilir. Ancak, daha geniş piyasa duyarlılığındaki bir iyileşme, durumuna büyük ölçüde yardımcı olabilir; bu hikayeyi sadece zaman anlatacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu